Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

Zmartwychwstanie Pana Jezusa (B), 31.03.2024 r.

 

WIELKANOC 2024

Krótkie życzenia od proboszcza do zacnych Parafian i Miłych gości.

W życiu naszym codziennym chodzi o to, by było prosto a pięknie, skromnie a bogato. Tak myślę, że jest ze zmartwychwstałym Panem. Przychodzi do nas w prostocie codzienności, bo pragnie by nasze dusze i życie były piękne. Pozwala nam żyć skromnie w drodze wiary, bo chce dla nas  bogactwa zbawienia.

Zatem życzę Wam prostoty w pięknie, skromności w bogactwie od Zmartwychwstałego Pana.

 

Z wyrazami szacunku, modlitwy i pamięci 

Ks. por. Marek Januchowski - 

proboszcz parafii 

 

  1. Dziękuję Wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w przygotowanie Triduum Paschalnego i kościoła do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Szczególne słowa wdzięczności kieruję na ręce pana Czesława, Edmunda, Włodzimierza, pani organistki Alicji, pana Marka kościelnego. Także dziękuję Nadzwyczajnym Szafarzom Komunii św. za okazaną pomoc: Tomkowi, Jackowi i Marcinowi, lektorom, ministrantom za ich przepiękną posługę liturgiczną. Wszystkim osobą świeckim zaangażowanym w życie naszej wspólnoty parafialnej dziękuję z całego serca. Dziękuję wszystkim parafianom i gościom za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego.  
  1. W dzisiejszą Niedzielę Zmartwychwstania nie ma porannej Mszy św. o godz. 8.00, natomiast pozostałe Eucharystie wg planu niedzielnego. W poniedziałek wielkanocny, drugi dzień świąt, Msze św. o godz. 08.00, 10.00, 11.30 i 18.00. 
  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się za kapłanów, natomiast w piątek o godz. 17.30 nabożeństwo za wstawiennictwem św. Faustyny. O godz. 18.00 uroczysta Msza św. z okolicznościowym słowem Bożym, a na koniec liturgii uszanowanie relikwii naszej świętej. Poranna sobotnia Msza św. o godz. 8.00 poświęcona jest Matce Bożej.  
  1. 6 kwietnia w sobotę rozpoczynają się główne obchody z okazji Jubileuszu 20-lecia powstania diecezji bydgoskiej. Zapraszam serdecznie o godz. 12.00 do Bazyliki św. Wincentego á Paulo na Uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Prymasa Polski, abpa Wojciecha Polaka, w czasie której rozpocznie się peregrynacja Figury św. Michała Archanioła z Gargano. 
  1. Przypominam, że w najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania potraw mięsnych.  
  1. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Bożego Miłosierdzia. W związku z tym, że patronuje nam św. Faustyna – specjalistka od Bożego Miłosierdzia to tego dnia po każdej Mszy św. pomodlimy się o miłosierdzie dla nas, naszych rodzin i całej wspólnoty parafialnej w tym mocnym zawołaniu: Jezu ufam Tobie.  
  1. Zmarli: + Andrzej Krzyżanowski (l.70), zam. ul. Trybowskiego 9. Wieczny odpoczynek…

 

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski