Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (B), 26.05.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień przypomina nam, że wierzymy w jednego Boga, w trzech Osobach. Niech zatem słowa: W imię Ojca i Syna i Ducha świętego będą wypowiadane każdego dnia z ogromną wiarą.   
 1. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tego dnia Msze św. w naszej parafii będą o godz. 8.00, 9.30 z procesją Najświętszej Eucharystii do 4 ołtarzy, 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00. W tym roku procesja wyruszy o godz. 10.30 i przejdzie w następującym porządku:  
 • Trybowskiego 3 (pierwsza stacja) w kierunku ul. Jasinieckiej
 • Jasiniecka (druga stacja) w kierunku ul. Sybiraków
 • Sybiraków 8 (trzecia stacja) przesmykiem w kierunku ul. Trybowskiego
 • Trybowskiego 5 (czwarta stacja) – zakończenie procesji.

Nowością procesji Bożego Ciała będzie zapewne specjalna modlitwa za parafian, którzy mieszkają od strony wschodniej i zachodniej, północnej i południowej naszej parafii. 

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (B), 19.05.2024 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. To wydarzenie przypomina nam, że w jego mocy dokonuje się nasza droga wiary, a dzięki temu możemy każdego dnia wypowiedzieć zdanie Panem mojego życia jest Jezus.   
 1. Tydzień temu 35-cioro dzieci w naszej parafii przeżyło swój piękny dzień Przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego życia w Komunii Świętej. Dziękuję Panu Bogu za przepiękną uroczystość, za obecność dzieci w kościele w białym tygodniu. To także sposobność, by wobec wspólnoty parafialnej podziękować także rodzicom za ogromne zaangażowanie w projekt komunijny, za wysprzątanie gruntowne kościoła i otoczenia, za przekazany dar ołtarza na rzecz parafii. Dzieciom dziękuję za dar dla dzieci w Kamerunie w kwocie 1242,65 gr. Podziękowanie składam na ręce pań: Mileny, Beaty, Moniki i Aleksandry, które przez cały rok w sposób szczególny angażowały się w przygotowania od strony organizacyjnej. Wielkie DZIĘKUJĘ.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (B), 12.05.2024 r.

 

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ta uroczystość przypomina każdemu z nas o celu wędrówki tutaj na ziemi. Dzieci w naszej parafii przeżywają swój piękny dzień Przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego życia w Komunii Świętej. Wszystkich Parafian proszę o modlitwę w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych, ich Rodziców i najbliższych.  
 1. Trwamy w pięknym miesiącu maju, który jest poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny ze śpiewem Litanii Loretańskiej i modlitwą „Pod Twoją obronę” połączone z nowenną do Ducha św. codziennie o 17.40. Tego tygodnia w nabożeństwie uczestniczą również dzieci pierwszokomunijne przeżywające „biały tydzień” wraz z rodzicami i najbliższymi.  

6 Niedziela Wielkanocna (B), 05.05.2024 r.

 

 1. Rozpoczęliśmy piękny miesiąc maj, który jest miesiącem poświęconym Maryi. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny ze śpiewem Litanii Loretańskiej i modlitwą „Pod Twoją obronę” codziennie o 17.40.  
 1. Dzisiaj przypada kolejny 5 dzień miesiąca. Tego dnia jak każdego miesiąca szczególna modlitwa za wstawiennictwem św. Faustyny, naszej patronki. Od godz. 17.15 możliwość sakramentalnej spowiedzi, następnie nabożeństwo do św. Faustyny połączone z modlitwą do Matki Bożej. Msza św. z okolicznościową homilią w oparciu o Dzienniczek św. Faustyny. Po Eucharystii uroczyste uszanowanie relikwii naszej patronki.

5 Niedziela Wielkanocna (B), 28.04.2024 r.

 

 1. W środę rozpoczynamy miesiąc maj, który jest miesiącem maryjnym. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny oparte na śpiewanej Litanii Loretańskiej i modlitwie „Pod Twoją obronę” będzie odprawiane codziennie o 17.40.  
 1. Najbliższy piątek, 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski. Msze św. tego dnia jak w każdą niedzielę, a więc o 8.00 w czasie której modlitwa będzie szczególnie dedykowana naszej Ojczyźnie, a także o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Strona 1 z 7