Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego (B), 12.05.2024 r.

 

  1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ta uroczystość przypomina każdemu z nas o celu wędrówki tutaj na ziemi. Dzieci w naszej parafii przeżywają swój piękny dzień Przyjęcia Pana Jezusa po raz pierwszy do swojego życia w Komunii Świętej. Wszystkich Parafian proszę o modlitwę w intencji Dzieci Pierwszokomunijnych, ich Rodziców i najbliższych.  
  1. Trwamy w pięknym miesiącu maju, który jest poświęcony Maryi. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny ze śpiewem Litanii Loretańskiej i modlitwą „Pod Twoją obronę” połączone z nowenną do Ducha św. codziennie o 17.40. Tego tygodnia w nabożeństwie uczestniczą również dzieci pierwszokomunijne przeżywające „biały tydzień” wraz z rodzicami i najbliższymi.  
  1. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy od godz. 17.30, zakończone nabożeństwem majowym i Koronką do Miłosierdzia Bożego.  
  1. Wyjazdy w parafii. Przypominam o bardzo zróżnicowanej propozycji wyjazdów dla dzieci, ministrantów i lektorów, scholii „Faustynki” młodzieży i dorosłych. Program, karty zgłoszeniowe i harmonogram wyjazdów znajduje się w zakrystii kościoła. Przypominam i zapraszam na wyjazdy dotyczące: spływu kajakowego w Borach Tucholskich, 4-dniowego wyjazdu na Kaszuby, oraz 5 – dniowego wyjazdu do Czech, na Węgry i Słowację. Program umieszczony jest także na stronie facebookowej oraz internetowej parafii. Zgłoszenia dotyczące spływu kajakowego i wyjazdu na Kaszuby przyjmujemy do dnia 20 maja, natomiast spotkanie dla wszystkich zainteresowanych wyjazdami oraz dla rodziców Liturgicznej Służby Ołtarza (ministrantów i lektorów), a także scholii „Faustynki” odbędzie się 15 maja (środa) o 18.45 (po Mszy św.). 
  1. Dzisiaj 2 niedziela. Tradycyjnie możemy wesprzeć fundusz inwestycyjny w naszej parafii przeznaczony na konfesjonał św. Faustyny oraz spłatę naszego zobowiązania za nagłośnienie cyfrowe. Ze względu na dzisiejszą uroczystość komunijną będzie to można uczynić również w przyszłą niedzielę. Koszt obu przedsięwzięć to kwota 85.000 zł. Za wasze dobro i troskę o piękno naszej parafii bardzo jestem wdzięczny. Niech Bóg błogosławi.

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski