Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej (B), 26.05.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ten dzień przypomina nam, że wierzymy w jednego Boga, w trzech Osobach. Niech zatem słowa: W imię Ojca i Syna i Ducha świętego będą wypowiadane każdego dnia z ogromną wiarą.   
 1. W czwartek 30 maja przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Tego dnia Msze św. w naszej parafii będą o godz. 8.00, 9.30 z procesją Najświętszej Eucharystii do 4 ołtarzy, 11.30 oraz wieczorem o godz. 18.00. W tym roku procesja wyruszy o godz. 10.30 i przejdzie w następującym porządku:  
 • Trybowskiego 3 (pierwsza stacja) w kierunku ul. Jasinieckiej
 • Jasiniecka (druga stacja) w kierunku ul. Sybiraków
 • Sybiraków 8 (trzecia stacja) przesmykiem w kierunku ul. Trybowskiego
 • Trybowskiego 5 (czwarta stacja) – zakończenie procesji.

Nowością procesji Bożego Ciała będzie zapewne specjalna modlitwa za parafian, którzy mieszkają od strony wschodniej i zachodniej, północnej i południowej naszej parafii. 

 1. Próba dla wszystkich dziewczynek, które zechcą w czasie procesji sypać kwiatki Panu Jezusowi będzie 27 maja (poniedziałek) i 28 maja (wtorek) o godz. 18.45. Zapraszam wszystkie dziewczynki, zwłaszcza te, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej oraz które obchodzą rocznicę tej Uroczystości. 
 1. Rocznica Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii w Uroczystość Bożego Ciała. W tym roku dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej zgromadzą się na Mszy św. o 9.30. W związku z rocznicą harmonogram spotkań jest następujący:
 • 27 maja (poniedziałek), godz. 16.30 – spowiedź święta dla dzieci rocznicowych
 • 28 maja (wtorek), godz. 16.30 – próba liturgiczna dla wszystkich dzieci 
 1. Nabożeństwo majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny o 17.40. W tym ostatnim tygodniu maja zapraszam zwłaszcza te osoby, które jeszcze nie skorzystały z możliwości spotkania z Matką Bożą. W oktawie Bożego Ciała procesja eucharystyczna o godz. 17.30 połączona najpierw z nabożeństwem majowym, a następnie czerwcowym. W niedzielę procesja po Mszy św. o godz. 10.00.  
 1. Informuję, że ksiądz biskup Krzysztof Włodarczyk udzielił dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w najbliższy piątek 31 maja po Bożym Ciele.  
 1. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Tego dnia zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 w intencji dusz cierpiących w czyśćcu i modlitwę do Niepokalanego Serca Maryi. 
 1. Składam wielkie podziękowanie za kolejne ofiary złożone w miesiącu maju na fundusz inwestycyjny przeznaczony na konfesjonał św. Faustyny oraz spłatę naszego zobowiązania za nagłośnienie cyfrowe. W tym czasie zebraliśmy 4360 zł. Koszt obu przedsięwzięć to kwota ponad 85.000 zł. Dziękuję za wasze dobro i troskę o piękno naszej parafii, za ten dar materialny, ale przede wszystkim za dar modlitwy w intencji naszej wspólnoty parafialnej. Niech Bóg błogosławi.  
 1. Ogłoszenia z zewnątrz.
 • Biskup Krzysztof Włodarczyk zaprasza w dzisiejszą niedzielę na „Marsz dla życia, rodziny i ojczyzny, który rozpocznie się Mszą świętą o godz. 12.30 w katedrze. Po Mszy przemarsz w kierunku Bazyliki Wincentego a Paulo.
 • Biskup Krzysztof Włodarczyk oraz Marszałek Województwa Piotr Całbecki zapraszają na koncert pt: „Ciągle żywy” w sobotę 8 czerwca o godz. 19.30 w Sisu Arenie w Bydgoszczy z okazji 25 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Na scenie wystąpią tacy artyści jak: Beata Bednarz, Agata Twardowska, Tadeusz Seibert i inni. Bilety w cenie 20 zł. 
 1. Przeżywamy dziś Dzień Mamy. Szczególnie sercem modlimy się i dziękujemy za wszystkie nasze kochane mamy. Na koniec dzisiejszej liturgii specjalna modlitwa i błogosławieństwo dla wszystkich mam obecnych w naszym kościele i prezent w postaci małego wizerunku kochającej mamy. 
 1. Polecamy Przewodnik Katolicki z książeczką modlitw na cały miesiąc czerwiec, a zwłaszcza artykuł Nowa droga dla młodych.

 

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski