Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (A), 26.11.2023 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To dzień w którym dziękujemy Panu Jezusowi za wszystkie łaski w kończącym się roku liturgicznym. 
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca.
 • pierwszy piątek – modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.30. Tego dnia odwiedzę chorych i starszych z sakramentami i dobrym słowem. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 18.30 – 19.30.
 • pierwsza sobota – godz. 8.00 Eucharystia w intencji dusz cierpiących w czyśćcu i modlitwa do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszam na tą Mszę szczególnie tych, którzy tworzą Różę św. Faustyny. 
 1. Za tydzień I Niedziela Adwentu. Od tego dnia rozpoczynamy w naszej parafii modlitwę wymienianek rocznych za naszych zmarłych. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli wymienianki za swoich zmarłych. W każdą niedzielę o 7.30 będziemy wypraszali łaskę Nieba dla nich. 
 1. W związku z rozpoczynającym się Adwentem bardzo proszę rodziców o pomoc w przygotowaniu lampionów dla dzieci na Msze św. roratnie, które w naszej parafii będą sprawowane we wtorki, środy i piątki. 
 1. W najbliższym czasie planuję następujące spotkania:
 • Rodzice dzieci klas II i III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej – 27 listopada (poniedziałek), godz.18.00
 • Rodzice młodzieży do bierzmowania (klasa VII, VIII i starsi) – 28 listopada (wtorek), godz.18.00
 • Osoby pragnące włączyć się w różne formy działania parafialnego i chcące współtworzyć radę parafialną – 28 listopada (wtorek), godz.19.00 (dom parafialny)
 • Osoby dorosłe pragnące czytać Słowo Boże w czasie świąt, uroczystości i niedzielnych Eucharystii –  30 listopada (czwartek), godz. 18.00 
 1. Nabożeństwa w naszej parafii: środa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, piątek do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek do godz. 19.30. Bardzo zapraszam do tych modlitewnych spotkań. 
 1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny i wspieramy tą akcją potrzebujące dzieci. Świeca mała w cenie 10 zł., duża w cenie 20 zł. 
 1. Za tydzień w niedzielę pobłogosławimy opłatek na stół wigilijny. Opłatek pobłogosławiony, który jest znakiem pokoju i zgody będzie można nabywać do swojego domu i rodziny po każdej Mszy św. 
 1. Można już zamawiać Msze św. na rok 2024. Mamy kilka możliwości: po każdej Mszy św., drogą telefoniczną oraz poprzez formularz strony internetowej parafii. Zapraszam także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich. 
 1. Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu w piątek po wieczornej Mszy św. 
 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii, ofiarę indywidualną złożoną w ubiegłym tygodniu na spłatę naszego instrumentu. Dziękuję także panom Kazimierzowi, Markowi, Romanowi, Włodzimierzowi i Dawidowi za pomoc w posprzątaniu kaplicy.  
 1. Bardzo proszę o odbieranie w zakrystii legitymacji Róży Żywego Różańca św. Faustyny oraz tajemnicy do odmawiania. 
 1. Rozpoczęliśmy sezon ogrzewania naszej kaplicy. W minionym tygodniu przez firmę specjalistyczną został dokonany przegląd pieca, aby bez przeszkód móc ogrzewać naszą kaplicę i dom parafialny. Będzie ciepło i przytulnie w czasie naszej modlitwy. Po każdej Mszy św. można złożyć ofiarę jako wsparcie na ogrzewanie naszej kaplicy, by móc zapłacić rachunki za gaz. Bardzo dziękuję za gest dobrej woli. 
 1. Do nabycia: Przewodnik katolicki wraz z książeczką z modlitwami na cały grudzień. W nim artykuły: „Stęsknieni za magią”, „Chrzest po zmianie płci jest możliwy”?  

Pan Jezus mówi nam o Królestwie Bożym, o przeznaczeniu.  Życzę zauważania drugiego człowieka w każdym czasie.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

                                                                                             Wasz proboszcz

                                                                                             Ks. Marek Januchowski