Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

Niedziela Palmowa Męki Pańskiej (B), 24.03.2024 r.

 

 1. Niedziela Palmowa rozpoczyna przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 17.00. Plan Triduum Paschalnego w naszej parafii przedstawia się następująco:
 • Wielki Czwartek, godz. 18.00 – Msza św. Wieczerzy Pańskiej, adoracja Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 21.00
 • Wielki Piątek, godz. 18.00 – Liturgia Męki Pańskiej zakończona śpiewem Gorzkich Żali, Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 23.00. Tego dnia obowiązuje katolików post ścisły. Tego dnia Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00, natomiast dla dorosłych w godzinie miłosierdzia o godz. 15.00
 • Wielka Sobota, godz. 20.00 – Liturgia Paschalna, najważniejsza Msza św. w ciągu roku zakończona procesją rezurekcyjną. Na liturgię przynosimy ze sobą świece. Tego dnia święcenie pokarmów w naszym kościele o godz. 10.00, 13.00, 14.00, 15.00
 • Niedziela Zmartwychwstania – Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 8.00. Natomiast w poniedziałek wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę.
 1. Za tydzień święta Zmartwychwstania Pańskiego – Wielkanoc. W najbliższy wtorek zaprosiłem do naszej parafii znakomitych kapłanów spowiedników, którzy od godz.  18.00 - 20.00 będą oczyszczać nas z grzechów w sakramencie Spowiedzi św. Zapraszam, aby skorzystać z tego ogromnego daru przyjęcia miłosierdzia Bożego i pojednania się z Bogiem i drugim człowiekiem.  
 1. Spotkania w tygodniu:
 • dla ministrantów, lektorów w poniedziałek po wieczornej Mszy św.
 • dla osób, które zechcą włączyć się w Triduum Paschalne: czytania, śpiewy, komentarze oraz dla osób, które zechcą pomóc w budowie Grobu Pańskiego oraz ustawianiu dekoracji w środę po wieczornej Mszy św. 
 1. Dzisiaj dobrowolnymi ofiarami wspieramy ogrzewanie naszego kościoła, natomiast ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego możemy składać do skrzyneczki przy drzwiach wyjściowych z napisem „na kwiaty”. Bardzo dziękuję za Wasze dobro i wsparcie.   
 1. W minionym tygodniu jak doskonale słyszymy i pewnie zauważyliśmy w naszym kościele został wymieniony całkowicie system nagłośnieniowy na dźwięk cyfrowy wraz z profesjonalnym odsłuchem. Dźwięk sterowany jest komputerowo oraz dostosowany do ilości osób podczas nabożeństw. Specjaliści z firmy Rduch zdemontowali nagłośnienie liniowe, podłączyli cyfrowe. Zmieniono okablowanie, głośniki dźwiękowe, wzmacniacz. Przygotowano okablowanie zewnętrzne do głośników na kościele oraz rozszerzenia do podłączenia scholii dziecięcej oraz zespołów muzycznych pod ten system. W dalszej kolejności nastąpi wymiana systemu bezprzewodowego oraz głośnika zewnętrznego. System obsługuje również odtwarzanie muzyki z różnego rodzaju portów łącznościowych. Całkowity koszt inwestycji wyniesie nas ponad 45 tys. złotych.  
 1. Od jutra według ustalonej kolejności rozpocznie się realizacja niespodzianki przygotowanej w naszej parafii na dzień kobiet. To zestaw bezpłatnych badań do wykorzystania w wyznaczonych terminach i czasie. Ze względu na niespotykane zainteresowanie badaniami (ponad 90 kobiet) przygotowujemy jeszcze jeden, kolejny termin dla osób zgłoszonych. W tym miejscu jako proboszcz parafii składam ogromną wdzięczność na ręce Pani dr n. med. Małgorzacie Stusińskiej za ogromne serce, przeprowadzenie badań i zaangażowanie na rzecz leczenia i zdrowia naszych kobiet.  
 1. Ogłoszenia z zewnątrz:
 • dzisiaj XXIII Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie śmierci o godz. 16.00 i 20.00
 • 2 kwietnia, godz. 19.00. Święty Jan Paweł II, marsz pamięci papieża. Szczegóły na plakacie.
 • 6 kwietnia przeżywać będziemy 20 rocznicę powstania diecezji bydgoskiej. Tego dnia o godz. 12.00 uroczysta Msza św. dziękczynna w bazylice św. Wincentego á Paulo, natomiast o godz. 19.00 uroczysty koncert dziękczynny z udziałem orkiestry kameralnej oraz chórów. W repertuarze klasyka Wolfganga Amadeusa Mozarta oraz Jana Sebastiana Bacha. 
 1. Przewodnik katolicki: Artykuł: Nałogi, mamy ich więcej niż się wydaje. Krótszy tydzień pracy argumenty za i przeciw.

 

Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski