Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

9 Niedziela Zwykła (B), 02.06.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 9 niedzielę zwykłą. Jesteśmy w tym eucharystycznym czasie w którym szczególnie wyznajemy wiarę w Jezusa obecnego w Eucharystii.   
 1. Szczerze dziękuję wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy w miniony czwartek przeżyć w naszej wspólnocie parafialnej tak wspaniałą uroczystość Bożego Ciała. Tak wielu uczestniczącym w Eucharystii oraz naszej procesji z Najświętszym Panem na czterech stronach świata naszej parafii. Dziękuję dzieciom komunijnym, dzieciom przeżywającym rocznicę Komunii świętej oraz ich rodzicom. Tak wielu dziewczynkom  sypiącym kwiatki Panu Jezusowi. W sposób wyjątkowy pełnią serca składam  podziękowania tym, którzy mieli ogromny wpływ na piękno wystroju naszego kościoła oraz poszczególnych ołtarzy. Dziękuję panu Tadeuszowi - naszemu leśniczemu - za ofiarowane i dostarczone brzózki do kościoła i naszych ołtarzy. Panu Czesławowi wraz z małżonką Marią, córką Ewą i najbliższym za ustawienie brzózek oraz przygotowanie pierwszego ołtarza, paniom Paulinie i Alicji oraz pomagającym za pomysł drugiego przepięknego ołtarza. Trzeci ołtarz to dzieło pani Aliny i męża Jana, Eulalii i męża Jarosława, wiele pracy w kamieniach – bardzo dziękuję za ten trud. Czwarty ołtarz to dzieło pani Janiny, Wioletty i męża Krzysztofa oraz najbliższych, którzy od lat są zaangażowani w pomoc przy tym dziele. Bardzo dziękuję również panu Edkowi i Markowi za zaangażowanie na rzecz naszej parafii. Wam wszystkim Drodzy Parafianie  za świadectwo żywej wiary bardzo dziękuję.
 1. W najbliższą środę przypada kolejny 5 dzień miesiąca. Tego dnia naszą modlitwę do Boga kierujemy za wstawiennictwem naszej patronki św. Faustyny. O godz. 17.30 specjalna modlitwa wstawiennicza, następnie Eucharystia z kazaniem okolicznościowym połączonym z fragmentem Dzienniczka św. Faustyny. Na koniec Eucharystii uszanowanie relikwii naszej św. Patronki. 
 1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa wraz z procesją wokół kościoła każdego dnia o 17.30. W dzisiejszą niedzielę nabożeństwo i procesja po Mszy św. o godz. 10.00. Bardzo proszę dziewczynki, by również w tym tygodniu każdego dnia w czasie oktawy zechciały sypać kwiatki Panu Jezusowi. 
 1. W tym tygodniu przeżywamy I czwartek miesiąca. Tego dnia modlimy się w sposób szczególny za kapłanów oraz o powołania do służby w Kościele. 
 1. Najbliższy piątek 7 czerwca to I piątek miesiąca oraz Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Tego dnia przypada również 21 rocznica przyjęcia przeze mnie sakramentu kapłaństwa. Bardzo proszę tego dnia o dar wspólnej modlitwy oraz obecność na nabożeństwie o godz. 17.30. Dziewczynki proszę o sypanie kwiatków w czasie procesji również w piątek. 
 1. Za tydzień druga niedziela miesiąc. Tego dnia po każdej Mszy św. będziemy mogli wesprzeć fundusz inwestycyjny naszej parafii przeznaczony na konfesjonał św. Faustyny oraz spłatę naszego zobowiązania za nagłośnienie cyfrowe. W tym miejscu dziękują za wasze dobro i troskę o piękno naszej parafii. 
 1. Specjalna niespodzianka zwłaszcza dla dzieci, rodziców, rodzin i wszystkich chętnych. W przyszłą niedzielę 9 czerwca po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na rajd rowerowy do Myślęcinka. Długość trasy w jedną stronę to 7,5 km. Warunki uczestnictwa dzieci są następujące: kask, odblaski, dzieci bez karty rowerowej obowiązkowo z rodzicami bądź opiekunami, dzieci z kartą rowerową ze zgodą podpisaną przez rodziców, no i sprawny rower. Bardzo zapraszam. W Myślęcinku niespodzianka od księdza proboszcza.  
 1. Przygotowujemy się także w naszej parafii do spływu kajakowego z miejscowości Stara Rzeka. Spływ odbędzie się 15 czerwca w sobotę. Szczegóły wyjazdu podam za tydzień. Dojazd we własnym zakresie, natomiast jeśli są osoby, które nie mają transportu własnego, to proszę o kontakt.  
 1. Ogłoszenia z zewnątrz.
 • Biskup Krzysztof Włodarczyk oraz Marszałek Województwa Piotr Całbecki zapraszają na koncert pt „Ciągle żywy” w sobotę 8 czerwca o godz. 19.30 w Sisu Arenie w Bydgoszczy z okazji 25 rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bydgoszczy. Na scenie wystąpią tacy artyści jak: Beata Bednarz, Agata Twardowska, Tadeusz Seibert i inni. Bilety w cenie 20 zł.  
 1. Polecamy Przewodnik Katolicki, a zwłaszcza artykuł Portret współczesnej młodzieży, Dlaczego jesteśmy poddawani próbom? 

 

Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski