Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

6 Niedziela Zwykła (B), 11.02.2024 r.

 

 1. Dziś przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes oraz Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Nie jest dobrze, by człowiek był sam”. Otaczamy naszą modlitwą ludzi chorych, cierpiących, dręczonych na ciele i duszy. Polecamy wszystkie chore dzieci i młodzież, także z naszej parafii. Niech Matka Boża zaniesie naszą modlitwę przed tron Boga. 
 1. W tym tygodniu w środę 14 lutego przypada Środa Popielcowa. Msze św. tego dnia z posypaniem głów popiołem o 10.00, 17.00 i 18.30. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczamy na hospicja naszej diecezji. Tego dnia katolików obowiązuje post ścisły, a więc ograniczenie do spożycia trzech posiłków dziennie w tym tylko jednego sytego.  
 1. Od środy popielcowej rozpoczynamy czas 40-sto dniowej pokuty, który potrwa do dnia 24 marca, czyli Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej. 
 1. Podczas czasu pokuty Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych przygotowanych w naszej parafii oraz do udziału w innych nabożeństwach:
 • Droga Krzyżowa (godz.18.30) – dla dorosłych i młodzieży w każdy piątek po wieczornej Mszy św., natomiast dla dzieci w wyznaczone piątki Wielkiego Postu
 • Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym (godz. 17.00) – we wszystkie niedziele Wielkiego Postu
 • Rekolekcje Wielkopostne – odnowienie życia wiary we wspólnocie Kościoła i wspólnocie parafialnej od 4 Niedzieli Wielkiego Postu, w terminie od 10-13 marca
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – w piątki na zakończenie Drogi Krzyżowej
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – w każdy piątek Wielkiego Postu od godz. 17.30 – 18.00
 • Modlitwa wstawiennicza Matki Bożej Nieustającej Pomocy – w każdą środę po wieczornej Mszy św. 
 1. W okresie 40-sto dniowej pokuty zapraszam zwłaszcza do skorzystania z sakramentu Spowiedzi św. W tym czasie istnieje w naszej parafii możliwość doświadczenia i przeżycia spowiedzi generalnej z całego życia po ustaleniu właściwego terminu. Informacje na ten temat u księdza proboszcza. 
 1. Wszelkie inne informacje na temat Wielkiego Postu i działań charytatywnych tego czasu podane zostaną za tydzień w niedzielę. 
 1. Dzisiejszy dzień to niedziela w czasie której wspomagamy nasze inwestycje. Ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone będą na spłatę naszego zobowiązania za organy cyfrowe, które zakupiliśmy do naszej kaplicy. Do spłaty pozostało nam… W tym miejscu dziękuję serdecznie za wszystkie ofiary składane na ten cel oraz za pozostałe ofiary składane na konto parafialne.  
 1. Pielgrzymka „Śladami siostry Faustyny”. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową drogami św. Faustyny. Udamy się do Głogowca, Świnic Warskich, Aleksandrowa Łódzkiego. Udamy się do Łodzi, Krakowa i Łagiewnik – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny. W ostatnim dniu będziemy w Płocku, gdzie rozpoczęła się jej prorocka misja Miłosierdzia Bożego. Zapraszam na te rekolekcje w drodze w terminie od 8 -10 kwietnia. Wyjazd będzie poprzedzony przygotowaniem duchowym w niedzielę Miłosierdzia Bożego 7 kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii w zakładce wyjazdy. Plakat informacyjny można zabrać wychodząc z kaplicy. Zapisy u księdza Proboszcza.  
 1. Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy panom Markowi i Kazimierzowi a Wam wszystkim za ogromną życzliwość.  
 1. Przewodnik katolicki: Artykuły: Środa Popielcowa - błogosławiony popiół, Transformacja toksycznych relacji. Polecam naszą faustynową kawę parafialną. 
 1. Dzieci, młodzież i nauczyciele rozpoczęli upragnione ferie. Wszystkim bez wyjątku życzę dobrego odpoczynku, spokoju, niskiej temperatury i śniegu.

                                                                                                                                                                           

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski