Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

5 Niedziela Wielkiego Postu (B), 17.03.2024 r.

 

 1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych i innych przygotowanych w naszej parafii na ten tydzień:
  • Droga Krzyżowa – dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30
  • Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00
  • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – w najbliższy piątek od godz. 17.30 – 18.00 zakończona Koronką do Miłosierdzia Bożego. 
 1. W minioną środę zakończyliśmy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy skorzystali z możliwości odnowienia drogi swojej wiary i ożywienia mocą Bożą na nowo swojej duszy. Dziękuję ks. Krzysztofowi Walkowskiemu, proboszczowi par. pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie za przeprowadzenie znakomitych ćwiczeń duchowych.  
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie palm. Będzie można je nabyć przy wejściu do kościoła. Dobrowolne ofiary złożone przy tej okazji przeznaczamy na cele parafialne. Zapraszam dzieci i rodziców do konkursu zatytułowanego „Kolorowa palma to kolor wiary” i przygotowania najpiękniejszej palmy. Palmy przynosimy na Mszę św. o godz. 11.30. Czekają wyśmienite nagrody za udział w konkursie i dla zwycięzców. Tego dnia XXIII Misterium Męki Pańskiej w fordońskiej Dolinie śmierci o godz. 16.00 i 20.00.  
 1. We wtorek w liturgii kościoła uroczystość św. Józefa. Jest patronem przede wszystkim mężczyzn i ojców. Zapraszam na 18.00 mężczyzn, ojców i małżonków, by za wstawiennictwem tego świętego modlić się o mężne przeżywanie codziennego życia. Tego dnia kazanie okolicznościowe dedykowane ojcom, mężczyznom i małżonkom.  
 1. Za dwa tygodnie przeżywać będziemy czas Zmartwychwstania Pańskiego, Wielkanoc. Do tego czasu trzeba być dobrze przygotowanym. Jedną ze sposobności jest możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi z udziałem zaproszonych kapłanów. Spowiedź w naszej parafii będzie w Wielki Wtorek, 26 marca od godz. 18.00 - 20.00. Plan spowiedzi w dekanacie wywieszony jest w gablocie.  
 1. W ubiegłą niedzielę na projekt oraz wykonanie wielofunkcyjnego konfesjonału zebraliśmy 3146 zł. Projekt wraz z wykonaniem wyniesie nas ok. 38.000 zł. Ofiary na ten cel zbierać będziemy w niedziele inwestycyjne oraz możemy wpłacać na konto z dopiskiem konfesjonał św. Faustyny”.  
 1. Za tydzień po każdej Mszy św. dobrowolnymi ofiarami wspieramy ogrzewanie naszego kościoła. Natomiast dzisiaj po każdej Mszy św. zbieramy do puszki ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Można je składać także do skrzyneczki tuż przy drzwiach wyjściowych z napisem „na kwiaty”. Bardzo dziękuję za Wasze dobro i wsparcie.  
 1. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę „śladami św. Faustyny” proszę o dokonanie ostatecznej wpłaty do dnia 24 marca. Przy tej okazji zapraszam również na pielgrzymki diecezji bydgoskiej „Do korzeni”. Każdy wyjazd obejmuje pobyt w danej miejscowości w godz. 09.00-15.00. Całkowity koszt wyjazdu obejmuje tylko przejazd, natomiast posiłek dla pielgrzymów oraz wszystkie wejścia do muzeów, obiektów zwiedzań jest  darmowy. Wyjazd do Gniezna to koszt 50 zł. Terminy pielgrzymek:
  • 20 kwietnia do Gniezna
  • 22 czerwca do Kołobrzegu
  • 28 września do Pelplina         
 1. Spotkania dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Spowiedzi i Komunii Św. dotyczące sakramentu pokuty odbędzie się dla dziewczynek we wtorek, a dla chłopców w środę o 16.30.  
 1. W przyszły piątek 22 marca od 11.00 odwiedzę chorych ze Spowiedzią i Komunią św. wielkanocną. Bardzo proszę o zgłaszanie wszystkich chorych z terenu naszej parafii, bym mógł do nich z radością dotrzeć.  
 1. Przewodnik katolicki: Artykuł: Chcemy pomagać, ale słabiej oraz Mężczyzna na dziś dba o relację.

 

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski