Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

4 Niedziela Wielkiego Postu (B), 10.03.2024 r.

 

 1. Bardzo serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej św. Faustyny ojca rekolekcjonistę, ks. Krzysztofa Walkowskiego – proboszcza parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie, który przez najbliższe dni będzie ożywiał nasze dusze, by żyły miłością samego Boga. Nauki rekolekcyjne podczas wszystkich niedzielnych Mszy św. oraz od poniedziałku do środy w czasie Mszy św. o 18.00. Życzymy mocy w głoszeniu Słowa Bożego i dobrego samopoczucia u boku św. Faustyny.
 1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych i innych przygotowanych w naszej parafii na ten tydzień:
 • Droga Krzyżowa– dla dzieci w najbliższy piątek o godz. 17.00, natomiast dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30
 • Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – w najbliższy piątek od godz. 17.30 – 18.00
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – na zakończenia Adoracji Najświętszego Sakramentu. 
 1. W czasie Wielkiego Postu podejmujemy wiele cennych inicjatyw i działań charytatywnych. Tydzień temu pomagaliśmy 90-ciu podopiecznym DPS w Mielżynie, Bardzo dziękuję za Wasze dobro przekazane dla innych. Natomiast do skrzyneczki Chleb św. Antoniego możemy składać ofiary za które na zakończenie czasu Wielkiego Postu zakupimy lekarstwa pomocne dla dzieci chorych zwłaszcza z naszej parafii. 
 1. Kobieta potrzebuje odrobinę „Bożego Relaksu”. W miniony czwartek w naszej wspólnocie parafialnej przeżyliśmy niezwykły czas modlitewny z okazji dnia kobiet. Ponad 200 kobiet uczestniczyło w tym wydarzeniu. Bardzo dziękuję za piękny czas naszej wspólnej modlitwy, przyjęcia małego prezentu oraz niespodzianki w postaci vouchera na szereg bezpłatnych badań dla kobiet, na które niekiedy trzeba czekać wiele miesięcy. Zgłoszenia tylko osobiście w kancelarii parafialnej i za okazaniem vouchera. Na stronie facebookowej parafii pojawiła się relacja z tego pięknego wydarzenia.  
 1. Pielgrzymka autokarowa „Śladami siostry Faustyny”. Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę proszę o dokonanie ostatecznej wpłaty do dnia 24 marca. Przy tej okazji zapraszam również na pielgrzymki diecezji bydgoskiej „Do korzeni”. Pierwsza z nich już 20 kwietnia do Gniezna. Całkowity koszt z przejazdem autokarowym 50 zł w tym wliczony jest posiłek oraz wszystkie inne atrakcje np.: wejścia do muzeów, zwiedzanie katedry gnieźnieńskiej.  
 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Tego dnia wspieramy inwestycje w naszej parafii. Przygotowujemy się do realizacji kolejnej inwestycji związanej z upiększaniem naszego kościoła. To projekt oraz wykonanie wielofunkcyjnego konfesjonału, który służyć będzie naszej wspólnocie parafialnej. Konfesjonał św. Faustyny, tak go nazwałem będzie miał możliwość spowiedzi w pomieszczeniu zamkniętym, wentylowanym, oświetlonym, a także wygłuszonym, by móc swobodnie mówić. Projekt wraz z wykonaniem wyniesie nas ok. 38.000 zł. Ofiary na ten cel zbierać będziemy w niedziele inwestycyjne oraz możemy wpłacać na konto z dopiskiem konfesjonał św. Faustyny”. Żywię nadzieję, że wspólnymi siłami i przy pomocy naszej patronki św. Faustyny doczekamy wyjątkowego konfesjonału dla naszej parafii.  
 1. Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki rozpocznie się 16 marca w sobotę. 
 1. Spotkanie dla dzieci przygotowujących się do sakramentu Spowiedzi i Pierwszej Komunii Św. w najbliższą sobotę. Dziewczynki o 10.00, natomiast chłopcy o godz. 10.45.  
 1. Przewodnik katolicki: Artykuł: Nie tylko młodzi są przyklejeni do smartfona.                                                                                                                                                                       

  Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski