Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

33 Niedziela Zwykła (A), 19.11. 2023 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy w kościele Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie zwłaszcza o wszystkich, którym materialnie i duchowo jest trudno. 
 1. Za dwa tygodnie od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy modlitwę wymienianek rocznych za naszych zmarłych. Zachęcam jeszcze raz do składania wypominek, które przyjmujemy do końca listopada. Formularze znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy.
 1. Od dnia św. Faustyny rozpoczęliśmy w naszej parafii przygotowanie do sakramentów świętych dla dzieci i młodzieży. Miło mi poinformować, że do sakramentu Pierwszej Komunii św. przygotowuje się w kl. II – 20 osób, kl. III – 32 osoby. Do sakramentu bierzmowania w kl. VII – 12 osób, kl. VIII – 12 osób. Obejmijmy rodziców, dzieci i młodzież naszą modlitwą. Przypominam, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w naszej diecezji przygotowanie trwa 2 lata i uczestniczą w nim tylko osoby zgłoszone
 1. Dzisiaj rodzice dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej mogą w zakrystii odbierać modlitewniki na tą uroczystość. Za tydzień w czasie Mszy św. o 11.30 zostaną one uroczyście poświęcone. Koszt modlitewnika 25 zł. 
 1. W najbliższym czasie planuję następujące spotkania:
 • kandydaci do bierzmowania (klasa VII, VIII i starsi) – 25 listopada (sobota), godz.10.00
 • dzieci komunijne (klasa III) – 25 listopada (sobota), godz.11.00
 • Rodzice dzieci klas II i III przygotowujących się do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej – 27 listopada (poniedziałek), godz.18.00
 • Rodzice młodzieży do bierzmowania (klasa VII, VIII i starsi) – 28 listopada (wtorek), godz.18.00
 • Osoby pragnące włączyć się w różne formy działania parafialnego i chcące współtworzyć radę parafialną – 28 listopada (wtorek), godz.19.00 (dom parafialny)
 • Osoby dorosłe pragnące czytać Słowo Boże w czasie świąt i uroczystości i niedzielnych Eucharystii –  30 listopada (czwartek), godz. 18.00 
 1. Nabożeństwa w naszej parafii: środa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, piątek do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek do godz. 19.30. Bardzo zapraszam do tych modlitewnych spotkań. 
 1. Od dzisiaj rozpoczynamy akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny i wspieramy tą akcją potrzebujące dzieci. Świeca mała w cenie 10 zł., duża w cenie 20 zł. 
 1. Próba dla dziewczynek śpiewających w naszej scholii dziecięcej za tydzień w niedzielę o godz.10.30. Następnie udział we Mszy św. Zapraszamy wszystkie chętne dzieci do współtworzenia scholii i wychwalania Boga. 
 1. Można już zamawiać Msze św. na rok 2024. Mamy kilka możliwości: po każdej Mszy św., drogą telefoniczną oraz poprzez formularz strony internetowej parafii. Zapraszam także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich.
 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii. Dziękuję panom Kazimierzowi, Markowi, Romanowi, Dawidowi i Przemysławowi za pomoc w posprzątaniu kaplicy. 
 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy sezon ogrzewania naszej kaplicy. Chcemy, aby w tym miejscu było ciepło i przytulnie w czasie naszej modlitwy. Dlatego pokornie proszę o dodatkowe wsparcie na ogrzewanie naszej kaplicy. Ofiary będziemy mogli złożyć za tydzień w niedzielę po każdej Mszy św. 
 1. Wczoraj gościliśmy w naszej parafii 30-sto osobową grupę pielgrzymów, którzy wraz ze mną od kilkunastu lat tworzą wspólnotę pielgrzymkową odkrywającą ślady Pana Boga wszędzie tam dokąd się udajemy. W najbliższym czasie zaproponuję naszej wspólnocie parafialnej program wyjazdów na 2024 roku. Wyjazdy będą przygotowywane dla dzieci, rodzin i dorosłych.  
 1. Za tydzień ostatnia niedziela roku liturgicznego: Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 8.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa zawierzenia Panu Jezusowi naszego życia.  
 1. Do nabycia: Przewodnik katolicki. W nim artykuł: Ministranci pilnie potrzebni. Polecam naszą kawę parafialną.  

Pan Jezus mówi, że mamy rozmnażać talenty. Życzę dobrego rozmnażania talentów w codziennym życiu, które pochodzą od Boga.

                                                                               

                                                                                                   Wasz proboszcz

                                                                                               Ks. Marek Januchowski