Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

32 Niedziela Zwykła (A), 12.11. 2023 r.

 

 1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy wczoraj brali udział w uroczystej Mszy św. w intencji naszej Ojczyzny. Od wczorajszego dnia w naszej kaplicy jest flaga sztandarowa biało-czerwona, która na stałe umieszczona zostanie przy obrazie Matki Bożej Jasnogórskiej. Dla naszej parafii został przygotowany specjalny drzewiec zakończony orłem. Patrząc na flagę w naszej kaplicy pamiętajmy o tych, którzy przelali krew dla naszej umiłowanej Ojczyzny oraz o modlitwie za Ojczyznę. Od nowego roku kalendarzowego raz w miesiącu w naszej parafii sprawowana będzie Msza św. za Ojczyznę. 
 1. W tym miejscu dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli wymienianki jednorazowe za zmarłych i uczestniczyli w modlitwie za nich. Od pierwszej niedzieli Adwentu rozpoczniemy modlitwę wymienianek rocznych za naszych zmarłych. Zachęcam do składania wymienianek rocznych, które przyjmujemy do końca listopada. Formularze znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy. 
 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. To dzień w którym wspomagamy nasze inwestycje. Ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na spłatę naszego zobowiązania za instrument muzyczny - organy cyfrowe. Dziękuję bardzo serdecznie za wszystkie ofiary składane na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.
 1. W najbliższym tygodniu planuję następujące spotkania:
 • Róża Świętej Faustyny – 15 listopada (środa), godz. 18.00
 • Liturgiczna Służba Ołtarza – 16 listopada (czwartek), godz. 18.00 
 1. Nabożeństwa w naszej parafii: środa do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, piątek do Miłosierdzia Bożego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w piątek do godz. 19.30. 
 1. Mamy okazję nabyć kalendarz – cegiełkę na 2024 r. na hospicjum perinatalne. Hospicjum towarzyszy małżonkom, których życie dzieci po urodzeniu trwa zaledwie jedną chwilę, kilka godzin. Ofiary są wsparciem w długoterminowej terapii Rodziców. Mamy pięć cegiełek. Koszt cegiełki 50 zł. 
 1. Intencje Mszy św. Można zamawiać Msze św. na rok 2024. Mamy kilka możliwości: po każdej Mszy św., także drogą telefoniczną oraz poprzez formularz strony internetowej parafii. Zapraszam także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich. 
 1. W przyszłym tygodniu rozpoczniemy akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy dzieciom”. Będziemy rozprowadzać świece na stół wigilijny. Jest to przepiękna tradycja, gdzie wspieramy dzieci. Będzie możliwość nabycia świecy małej w cenie 10 zł. i świecy dużej w cenie 20 zł. 
 1. Również za tydzień w niedzielę rodzice dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej będą mogli odbierać modlitewniki do tej uroczystości. Koszt modlitewnika 25 zł. 
 • Dziękuję za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii oraz za złożone tydzień temu na Bliski Wschód… Dziękuję panom Markowi, Kazimierzowi, Romanowi i Włodzimierzowi za pomoc w posprzątaniu kaplicy oraz pani Annie za piękne biało-czerwone kwiaty do naszej kaplicy. 
 1. Ogłoszenia z zewnątrz:
 • Diecezjalny Dzień Młodych w hali Chemika, 18 listopada. Start godz.15.00.
 • Rekolekcje ewangelizacyjne w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Bydgoszczy. Termin 18-23 listopada, prowadzący ks. Rafał Jarosiewicz.
 • Bydgoskie Dni Muzyki Kościelnej, 19/21/23 listopada.

Szczegóły tych ogłoszeń na plakatach w gablocie. 

 1. Do nabycia: Przewodnik katolicki. W nim artykuł Mój, Twój, Nasz Patriotyzm oraz Ponad milion skrajnych zmęczeń - o zespole stresu osób opiekujących się chorymi. Polecam również naszą kawę parafialną.

 

Pan Jezus mówi, że jesteśmy zaproszeni do roztropności. Życzę wszystkim  Parafianom i miłym Gościom roztropności, by być przygotowanym na ucztę weselną.

                                                                               

                                                                                                   Wasz proboszcz

                                                                                               Ks. Marek Januchowski