Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

31 Niedziela Zwykła (A), 05.11. 2023 r.

 

  1. Przeżywamy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj modlimy się szczególnie za cierpiący Kościół na Bliskim Wschodzie. Ofiarami składanymi przy wyjściu z kościoła wspieramy cierpiących chrześcijan na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Palestynie i Izraelu. 
  1. W tych dniach czynimy refleksję nad przemijaniem. To okazja, by pomodlić się za zmarłych z naszych rodziny i przyjaciół. W naszej parafii do środy włącznie każdego dnia o godz. 17.30 trwamy w modlitwie różańcowej polecając zmarłych w wymieniankach jednorazowych. Od pierwszej niedzieli Adwentu zaczniemy modlitwę roczną wymienianek za naszych zmarłych. Cały czas zachęcam do składania wymienianek zwłaszcza rocznych, które przyjmujemy do końca listopada. Formularze do wymienianek na których wypisujemy imiona i nazwiska zmarłych znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy.
  1. Uroczyste nabożeństwo za wstawiennictwem św. Faustyny. Każdego 5-tego dnia miesiąca w naszej parafii wielkie nabożeństwo w obecności św. Faustyny. Zapraszam na to pierwsze nabożeństwo już dzisiaj. Od godz. 17.00 możliwość wyspowiadania się, następnie nabożeństwo z litanią wzywającą do Miłosierdzia Bożego i uroczysta Msza św. z okolicznościową homilią. Na koniec Eucharystii błogosławieństwo świętymi relikwiami. Potrzebujemy modlitwy wstawienniczej za przyczyną naszej patronki. Szczegóły nabożeństwa znajdują się na stronie internetowej parafii.  
  1. W najbliższą sobotę 11 listopada Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości. Tego dnia zapraszam o 10.00 na uroczystą Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny wraz z okolicznościową homilią. Odśpiewamy wspólnie hymn narodowy. Zapraszam dzieci, młodzież, dorosłych i służby mundurowe, wszystkich którzy kochają naszą Ojczyznę - Polskę. Wspólnie uczcijmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy z nas otrzyma tego dnia małą flagę biało-czerwoną symbolizującą czystość oraz odwagę i waleczność naszych bohaterów narodowych, którzy przelali krew dla naszej Ojczyzny. 
  1. Za tydzień druga niedziela miesiąca. W naszej parafii to dzień w którym wspomagamy nasze inwestycje. Ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone będą na spłatę naszego zobowiązania za instrument muzyczny organy cyfrowe, które zakupiliśmy do naszej kaplicy. W tym miejscu dziękuję bardzo serdecznie za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać. 
  1. Intencje Mszy św. Msze można zamawiać po każdej Mszy św., także drogą telefoniczną oraz poprzez formularz strony internetowej parafii. Można już rezerwować terminy intencji Mszy św. na rok 2024. Oby nasza parafia stała się kuźnią życia duchowego. Zapraszam także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich na rok 2024. 
  1. W naszej parafii powstaje pierwsza „Róża Różańcowa” składająca się z 20 osób. Z radością informuję, że róża pod patronatem św. Faustyny – czyli Róża Świętej Faustyny jest już skompletowana. 11 listopada o godz.10.00 (sobota) w dniu Święta Niepodległości wręczę uroczyście Legitymacje Żywego Różańca. 
  1. Strona internetowa. Nowa odsłona dla naszej parafii jest już dostępna. Odtąd wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszej wspólnoty będą ukazywały się na tej stronie. Adres nie zmienia się: faustyna.bydgoszcz.pl Zapraszam do odwiedzania strony i do kontaktu. 
  1. Dziękuję za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii, ze skrzynek w kaplicy oraz za pomoc w posprzątaniu kaplicy panom Markowi, Romanowi i Kazimierzowi oraz Rozalii i Przemysławowi. 
  • Do nabycia: L’Osservatore Romano oraz Przewodnik katolicki: artykuły o dr Wandzie Półtawskiej Uczcie się kochać, O tragedii na Bliskim Wschodzie. Polecamy nasza kawę parafialną.

 

Pan Jezus mówi, że jesteśmy zaproszeni do pokornego życia. Życzę wszystkim Parafianom i miłym Gościom pokory przed Bogiem.

                                                                               

                                                                                                   Wasz proboszcz

                                                                                             Ks. Marek Januchowski