Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

30 Niedziela Zwykła (A), 29.10. 2023 r.

 

 1. Różaniec dla dorosłych w poniedziałek i wtorek po wieczornej Mszy św. Zapraszam szczególnie tych, którzy jeszcze w tym miesiącu nie mogli spotkać się z Matką Bożą. 
 1. Wielkimi krokami zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. To okazja do tego, by w sposób szczególny pomodlić się za naszych zmarłych z rodziny i naszych przyjaciół. W naszej parafii proponuję dwie formy modlitwy tego czasu:
 • Wymienianki jednorazowe – modlić będziemy się za zmarłych, wymieniając ich dobremu Bogu podczas Mszy św. 2 listopada podczas Mszy św. o godz. 10.00, oraz na różańcu od 2-8 listopada o godz. 17.30.
 • Wymienianki roczne – modlić będziemy się za zmarłych przez cały rok, w każdą niedzielę przed pierwszą Mszą św.

Formularze do wymienianek na których wpisujemy imiona i nazwiska znajdują się na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Wymienianki jednorazowe jak i roczne przekazujemy w zakrystii, kancelarii parafialnej na ręce księdza proboszcza. Jednorazowe będą przyjmowane do niedzieli 5 listopada, natomiast roczne do końca listopada

 1. Uroczystość Wszystkich Świętych - 1 listopada. W naszej parafii Msze św. tego dnia jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i 18.00.

Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych - 2 listopada. Msze św. o godz. 10.00 i 18.00. O godz. 10.00 w naszej parafii szczególna modlitwa Mszy św. w intencji zmarłych podanych imiennie w wymieniankach jednorazowych oraz za dusze cierpiące w czyśćcu.

Na pobliskich cmentarzach plan nabożeństw przedstawia się w następującym porządku: ul. Wiślana 1 i 2 listopada godz. 12.00, natomiast 1 listopada przy ul. Cechowej godz. 13.30, ul. Piastowej godz. 12.00 i na Siernieczku o godz. 13.30. 

 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 • pierwszy czwartek – modlitwa za księży i o powołania dla Kościoła.
 • pierwszy piątek – modlitwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź od godz. 16.30. Tego dnia odwiedzę chorych i starszych z sakramentami i dobrym słowem. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
 • pierwsza sobota – o godz. 8.00 Eucharystia w intencji dusz cierpiących w czyśćcu i modlitwa do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.  
 1. Uroczyste nabożeństwo za wstawiennictwem św. Faustyny. Tak jak już wcześniej wspominałem. Każdego 5-tego dnia miesiąca w naszej parafii będzie wielkie nabożeństwo w obecności św. Faustyny. Potrzebujemy modlitwy wstawienniczej za przyczyną naszej patronki. Od 17.00 tego dnia możliwość wyspowiadania się, następnie nabożeństwo z litanią wzywającą do Miłosierdzia Bożego i uroczysta Msza św. z okolicznościową homilią. Na koniec błogosławieństwo św. relikwiami. Szczegóły na stronie internetowej parafii. Zapraszam na modlitwę za tydzień w niedzielę 5 listopada.  
 1. Przypominam, że w naszej parafii powstaje pierwsza „Róża Różańcowa” składająca się z 20 osób. Dziękuję tym, którzy już się zgłosili. Zostały 3 miejsca wolne. Pierwsza róża będzie pod patronatem św. Faustyny – czyli będzie to Róża Świętej Faustyny. Bardzo proszę, by chętne osoby zgłaszały się do mnie po każdej Mszy św. 
 1. Strona internetowa. Nowa odsłona dla naszej parafii już jest dostępna. Odtąd wszystkie najważniejsze informacje dotyczące naszej wspólnoty będą ukazywały się na tej stronie. Adres nie zmienia się: faustyna.bydgoszcz.pl . Umieszone są różne działy: strona główna, nabożeństwa, Parafia, sakramenty, aktualności, wyjazdy oraz kontakt. Nowa szata graficzna dostosowana jest do telefonów, laptopów oraz komputerów. Zapraszam do odwiedzenia strony i do kontaktu. 
 1. Osoby, które nie odebrały jeszcze listu, zawierającego moją wdzięczność, troskę i przyjaźń dla każdego z Was proszę, by to uczyniły. List znajduje się razem z wymieniankami na stoliku za ostatnią ławką. 
 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii, oraz ofiary złożone w ubiegłym tygodniu na pomoc misjonarzom i misjonarkom…, za pomoc w posprzątanie kaplicy panom Markowi, Romanowi i Kazimierzowi. 
 1. Ogłoszenia z zewnątrz:
 • Centrum Edukacyjno – Formacyjne DB - warsztaty ikonopisania
 • Parafia pw. Ducha św. (Glinki) – spotkania „Strzał w dziesiątkę”
 • Parafia pw. św. Marka – rekolekcje dla małżeństw „Małżeństwo świadome celu. Jak razem zwyciężać w codzienności” 
 • Parafia pw. św. Antoniego – „II Zaduszki muzyczne”
 • Rozpoczęcie XLII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, Katedra Bydgoska, 4 listopada, godz.18.00 
 1. Do nabycia Przewodnik katolicki wraz z dodatkiem modlitw na miesiąc listopad.

Pan Jezus mówi, że jesteśmy zaproszeni do miłości. Życzę wszystkim Parafianom i miłym Gościom codziennego dążenia do Miłości.

                                                                               

                                                                                                                    Wasz proboszcz

                                                                                                               Ks. Marek Januchowski