Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

3 Niedziela Wielkiego Postu (B), 03.03.2024 r.

 

 1. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych i innych przygotowanych w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa– dla dzieci w najbliższy piątek o godz. 17.00, natomiast dla dorosłych i młodzieży o godz. 18.30
 • Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00
 • Msza św.– zwłaszcza we wtorek z comiesięcznym nabożeństwem o godz. 17.30 do św. Faustyny, środę (prosząc o pomoc MB Nieustającej Pomocy) i piątek (doświadczamy pokuty i miłosierdzia) o godz. 18.00
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – w najbliższy piątek od godz. 17.30 – 18.00
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – na zakończenia Adoracji Najświętszego Sakramentu
 1. W najbliższą niedzielę w naszej wspólnocie parafialnej rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi dla nas ojciec rekolekcjonista, ks. Krzysztof Walkowski – proboszcz wspólnoty parafialnej pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie. Jest to znakomity rekolekcjonista i kaznodzieja. Ofiary zbierane na tacę w dni rekolekcyjne przeznaczone są na potrzeby duszpasterskie księdza rekolekcjonisty. Będzie to nasza wdzięczność za tą piękną, rekolekcyjną posługę dla naszej parafii.  
 1. W czasie Wielkiego Postu podejmujemy wiele cennych inicjatyw i działań charytatywnych. Dzisiaj przeprowadzamy akcję Chemia dla dzieciaków pomagamy 90-ciu podopiecznym DPS w Mielżynie, gdzie najbardziej potrzebne są: szczoteczki i pasty do zębów, proszki i płyny do prania, środki do kąpieli, szampony oraz żele pod prysznic także pampersy w większych rozmiarach. Dary składamy w kościele przy Matce Bożej. Bardzo dziękuję za Wasze dobro dla innych. Natomiast do skrzyneczki Chleb św. Antoniego możemy składać ofiary za które na zakończenie czasu Wielkiego Postu zakupimy lekarstwa dla dzieci poważnie chorych zwłaszcza z naszej parafii. 
 1. Kobieta potrzebuje odrobinę „Bożego Relaksu” – to zawołanie niezwykłego dnia kobiet, który będzie miał miejsce w najbliższy czwartek 7 marca o 18.00. Od kilku tygodni przygotowuję realizację tego wydarzenia w naszej parafii. Będzie coś dla duszy i ciała. Nie zabraknie Mszy św. w intencji kobiet, kazania o niezwykłych kobietach w kościele, wyjątkowego błogosławieństwa dla zmagań życiowych kobiet, prezentu od księdza proboszcza i… specjalnej niespodzianki. Dzisiaj wychodząc z kościoła proszę każdą kobietę o przyjęcie specjalne przygotowanego zaproszenia na ten dzień.  
 1. Wojsko PolskieEkstremalna Wojskowa Droga Krzyżowa. Przypominam i zapraszam żołnierzy, którzy mieszkają na terenie naszej parafii oraz członków ich rodzin do wyjątkowej Drogi Krzyżowej o długości 27 km. na trasie Toruń – Ostrowąs w terminie nocnym z 22/23 marca. Zapisy u kapelanów wojskowych, a wiec zapraszam do zgłaszania się do dnia 8 marca.  
 1. Pielgrzymka autokarowa „Śladami siostry Faustyny”. Zapraszam w terminie od 8 -10 kwietnia. W programie: Głogowiec, Świnice Warskie, Aleksandrów Łódzki, Łódź, Kraków, Łagiewniki – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny oraz Płock, gdzie rozpoczęła się jej misja Miłosierdzia Bożego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii w zakładce wyjazdy. Zapisy w kancelarii. Zostało 5 miejsc.  
 1. Za tydzień 2 niedziela miesiąca. Tego dnia ofiary zbierane po każdej Mszy św. przeznaczamy na cele inwestycyjne w naszej parafii. Kolejną inwestycją jest projekt oraz wykonanie wielofunkcyjnego konfesjonału, który służyć będzie naszej wspólnocie parafialnej. Konfesjonał św. Faustyny, tak go nazwałem będzie z drzewa dębowego, z możliwością spowiedzi w pomieszczeniu zamkniętym, wentylowanym, oświetlonym, a także wygłuszonym, by swobodnie móc mówić. W tym miejscu będą obywały się spowiedzi i rozmowy duchowe.  Projekt wraz z wykonaniem wyniesie nas ok. 38000 zł. Ofiary na ten cel zbierać będziemy w niedziele inwestycyjne oraz możemy wpłacać na konto z dopiskiem „konfesjonał św. Faustyny”. Żywię nadzieję, że w dniu naszej patronki i odpustu parafialnego, a więc w październiku konfesjonał św. Faustyny zostanie uroczyście poświęcony.  
 1. Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy panom Markowi, Kazimierzowi, Włodzimierzowi, Romanowi oraz Wam moi drodzy parafianie za pomoc materialną w utrzymaniu naszej parafii składając ofiary na tacę, na nasze kolejne zobowiązania i ostatnie ofiary wpłacone na konto parafialne jako darowiznę na cele kultu religijnego.  
 1. Spotkanie dla rodziców zaangażowanych w przygotowanie organizacyjne do sakramentu Pierwszej Komunii Św. dzisiaj o 19.00, natomiast spotkanie dla rodziców z omówieniem uroczystości w najbliższą sobotę o godz. 11.00 przy kawie w domu parafialnym.  
 1. Przewodnik katolicki: Artykuły: Pojednanie – wyzwanie dla nas wszystkich. Na stoliku są wyłożone ulotki, by pomóc odpisem podatku 1,5% chorej dziewczynce Helence Krawczyk.                                                                                                                                                                        

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski