Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

3 Niedziela Adwentu (B), 17.12.2023 r.

 1. Roraty w naszej wspólnocie parafialnej dla wszystkich ze szczególnym uwzględnieniem dzieci w tym tygodniu we wtorek, środę i piątek o godz. 18.00. Dzieci przynoszą ze sobą lampiony oraz serca z wypisanymi dobrymi uczynkami i rozwiązanymi zadaniami roratnimi. Natomiast od piątku do niedzieli dzieci przynoszą do zakrystii podpisane mapy adwentowe
 1. W naszej parafii przygotowujemy się do pojednania z Bogiem w sakramencie spowiedzi świętej z udziałem zaproszonych kapłanów. Spowiedź w naszej parafii będzie 19 grudnia (wtorek), godz. 18.00 – 19.30. To bardzo ważne byśmy przystąpili do świętowania Bożego Narodzenia z czystymi sercami. Przygotujmy się do spowiedzi poprzez rachunek sumienia. Na plakacie znajduje się plan spowiedzi w dekanacie.
 1. W dalszym ciągu wspieramy akcję „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Rozprowadzamy świece na stół wigilijny i w ten sposób wspieramy potrzebujące dzieci. Świeca duża w cenie 20 zł. 
 1. Także dzisiaj, po każdej Mszy św. można nabyć pobłogosławiony opłatek na stół wigilijny. Opłatki przygotowane są w specjalnych zestawach wraz z treścią modlitwy i Ewangelii na stół wigilijny. Opłatki są do nabycia w zakrystii oraz kancelarii parafialnej. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji na cele parafialne.
 1. Przygotowujemy się także do pięknych świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dużo pracy przed nami i tej fizycznej oraz duchowej. Od 20 grudnia (środa) po wieczornej Mszy św. zaczniemy przygotowywać wnętrze naszej kaplicy, nasze faustynowe Betlejem. Każda para rąk będzie niezbędna w procesie przygotowania naszej kaplicy. 
 1. Wigilia Bożego Narodzenia przypada w tym roku za tydzień w niedzielę. Tego dnia Msze św. niedzielne w naszej parafii w sobotę o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30. Nie będzie Mszy św. w niedzielę wigilijną o godz. 18.00! 
 1. W tym roku czekają nas dwie „Pasterki”. Pierwsza odbędzie się o godz. 20.00 i będzie dedykowana zwłaszcza dzieciom i rodzinom w bardzo radosnym, dziecięcym, rodzinnym, świątecznym ujęciu. Dzieci przynoszą ze sobą swoje instrumenty: dzwoneczki, tamburyna, bębenki, fujarki… Mogą przebrać się za anioły… Druga Pasterka o 22.00 dla wszystkich, którzy przybędą do naszej kaplicy, by świętować w atmosferze radości Boże Narodzenie. W czasie obu Pasterek będzie „Żywy Żłobek” i będzie z nami Święta Rodzina: Józef, Maryja i malutki Jezus. W czasie obu Pasterek będzie radośnie i nie zabraknie niespodzianek… 
 1. W pierwsze święto Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o 8.00. Natomiast w drugi dzień świąteczny Msze św. w układzie niedzielnym.  
 1. Już dzisiaj serdecznie zapraszam 26 grudnia, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia na wielkie kolędowanie w naszej parafii zatytułowane „Faustynowe kolędowanie dla Jezuska”. Wielkie wydarzenie, radość kolędowania, kolędowanie z dziećmi, dorosłymi… Dla dzieci konkurs wykonania kolęd. Wystąpi zespół „Anielskie Archanioły na ziemidowodzony przez księdza proboszcza. Tego dnia dzieci otrzymają podziękowanie za tegoroczny Adwent. Początek wydarzenia o 15.00. Już dziś rezerwujmy sobie czas na prawdziwe świętowanie Bożego Narodzenia. Bardzo zapraszam.  
 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę na utrzymanie naszej parafii. Dziękuję panom Markowi, Romanowi, Kazimierzowi, Włodzimierzowi i Dawidowi oraz Rozalii i Przemysławowi za posprzątanie Dziękuję również za ofiary złożone w ubiegłym tygodniu przeznaczone na spłatę naszego zobowiązania.  
 1. Za tydzień IV niedziela miesiąca. W okresie grzewczym tego dnia wspieramy dobrowolnymi ofiarami ogrzewanie naszej kaplicy. Będzie można to uczynić w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. Bardzo dziękuję już dziś za pomoc.  
 1. Do nabycia: Przewodnik katolicki. W nim artykuły: „Jakim pacjentem jest papież?” oraz L"oservatore Romano - wiadomości z Watykanu w wydaniu polskim.  

W dzisiejsza niedzielę jesteśmy zaproszeni do tego byśmy radowali się w Boga. To prawdziwe szczęście móc radować się Bogiem, który jest dla nas.                                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                                                      Wasz proboszcz - Ks. Marek Januchowski