Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

29. Niedziela Zwykła „A - 22.10.2023 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa, w Kościele jest to także Światowy Dzień Misyjny. Modlitwą oraz ofiarami materialnymi składanymi przy wyjściu z kaplicy wspieramy wszystkich misjonarzy i misjonarki, czyli  Papieskie Dzieła Misyjne. Bardzo proszę o pomoc dla tych, którzy na krańcach świata głoszą Ewangelię.

 2. Różaniec dla dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w sobotę i niedzielę o godz.17.30. Dzieci zapraszam we wtorek i piątek o 17.30, natomiast młodzież ma swoje spotkanie z Matką Bożą w czwartek po wieczornej Mszy św.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii po zakończonej modlitwie różańcowej w piątek od00. Pozostałe nabożeństwa odbywają się w łączności z modlitwą różańcową.

 4. Przypominam, że w naszej parafii chcemy, by zaistniała choć jedna „Róża Różańcowa” składająca się z 20 osób. Dziękuję tym, którzy już się zgłosili, czekamy na kolejne osoby, by wypełnić tą różę. Na czym to polega? Na tym, by każdego dnia samemu odmówić jeden dziesiątek różańca świętego. W ten sposób każdego dnia odmówiony jest cały różaniec ze wszystkimi tajemnicami. Ta pierwsza róża będzie pod patronatem św. Faustyny – czyli będzie to Róża Świętej Faustyny. Bardzo proszę, by chętne osoby zgłaszały się do mnie po każdej Mszy św.

 5. Intencje Mszy św. Msze można zamawiać po każdej Mszy św., także drogą telefoniczną. Można już rezerwować terminy intencji Mszy św. na rok 2024. W przygotowaniu są specjalne karty informacyjne dotyczące intencji Mszy św. wraz z formularzem. Mamy za kogo się modlić: zmarłych, żyjących, jubileusze, rocznice, o zdrowie, Miłosierdzie Boże, za małżonków, chorych, w ważnych sprawach. Oby nasza parafia stała się kuźnią życia duchowego. Zapraszam także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich na rok 2024.

 6. Dzisiaj na ręce parafian przekazuję w kopercie list zawierający moją wdzięczność, troskę i przyjaźń dla każdego z was. Oprócz listu jest również formularz wymienianek jednorazowych z prośbą, by wypisać zmarłych bliskich waszemu sercu. Na odwrocie znajduje się serdeczna prośba, by pomóc mi ułożyć harmonogram niedzielnych Mszy św., a więc naszych spotkań z Panem Bogiem. Proszę o serdeczne przyjęcie mojego listu i wypełnienie prośby.

 7. Wielkimi krokami zbliżamy się do Uroczystości Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego. To okazja do tego, by w sposób szczególny pomodlić się za naszych zmarłych z rodziny i naszych przyjaciół. W naszej parafii proponuję dwie formy modlitwy tego czasu:

 • Wymienianki jednorazowe – modlić będziemy się za zmarłych, wymieniając ich dobremu Bogu podczas Mszy św. 2 listopada podczas Mszy św. o godz. 10.00, oraz na różańcu od 2-8 listopada
 • Wymienianki roczne – modlić będziemy się za zmarłych przez cały rok, w każdą niedzielę przed pierwszą Mszą św.

Formularze do wymienianek na których wpisujemy imiona i nazwiska znajdują się w kopertach oraz są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kaplicy. Wymienianki jednorazowe jak i roczne przekazujemy w zakrystii, kancelarii parafialnej na ręce księdza proboszcza. Jednorazowe będą przyjmowane do niedzieli 5 listopada, natomiast roczne do końca listopada.

 1. Dziękuję za ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii, za pomoc w posprzątanie kaplicy panom Markowi, Romanowi, Krzysztofowi i Kazimierzowi oraz za przygotowanie kwiatów na niedzielę przez panią Annę.

 2. Kancelaria Parafialna czynna jest we wtorek i piątek po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym.

 3. Ogłoszenia z zewnątrz:

 • Dziękczynienie za Beatyfikację Rodziny Ulmówz udziałem ks. abp Adama Szala z Przemyśla oraz wiernych z diecezji przeżywać będziemy 29 października (niedziela) o godz. 11.30 w kościele św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity. W czasie tej uroczystości zostaną wniesione relikwie Błogosławionej Rodziny Ulmów oraz odnowione zostaną przyrzeczenia małżeńskie. Ksiądz biskup ordynariusz zaprasza diecezjan: dzieci, młodzież, rodziny, starszych, wszystkie ruchy do udziału w tej uroczystości modlitewnej.    
 1. Do nabycia Przewodnik katolicki, ciekawe tematy: Jak manipulują młodymi i dziećmi internetowi idole, O noblistach nie wstydzących się wiary w Boga. Polecam także naszą parafialną kawę w ziarnach.

Pan Jezus mówi, że jesteśmy zaproszeni do uszanowania Bożego porządku. Życzę wszystkim Parafianom i miłym Gościom trwania w porządku ułożonym przez Pana Boga. Spokojnej niedzieli. .                                                                                                                                             

                                                                                     

                                                                                    Wasz Proboszcz

                                                                                Ks. Marek JANUCHOWSKI