Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

28. Niedziela Zwykła „A - 15.10.2023 r.

 1. W dzisiejsza niedzielę obchodzimy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Po Mszach św. zbieramy ofiary na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia na biedną, ale zdolną młodzież.

 2. Różaniec dla dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w sobotę i niedzielę o godz.17.30. Dzieci zapraszam we wtorki i piątki o 17.30, natomiast młodzież ma swoje spotkanie z Matką Bożą w czwartki po wieczornej Mszy św.

 3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii po zakończonej modlitwie różańcowej w piątek od00 - 20.00. Pozostałe nabożeństwa odbywają się w łączności z modlitwą różańcową.

 4. Trwamy w miesiącu październiku poświęconym Matce Bożej Różańcowej. Tak sobie pomyślałem, że wielu z nas kocha Matkę Bożą i to czas właściwy, by w naszej parafii powstała choć jedna „róża różańcowa składająca się z 20 osób. Na czym to polega? Na tym, by każdego dnia samemu odmówić jeden dziesiątek różańca świętego. W ten sposób każdego dnia odmówiony jest cały różaniec ze wszystkimi tajemnicami. To będzie pierwsza róża pod patronatem św. Faustyny. Czyli Róża Świętej Faustyny. Bardzo proszę, by chętne osoby zgłaszały się do mnie po każdej Mszy św. Warto z Matką Bożą układać swoje życie.

 5. Intencje Mszy św. W miesiącu grudniu mamy wiele wolnych intencji Mszy św. Msze można zamawiać po każdej Mszy św., także drogą telefoniczną. Można już rezerwować terminy intencji Mszy św. na rok 2024. W przygotowaniu są specjalne karty informacji dotyczące intencji Mszy św. wraz z formularzem. Mamy za kogo się modlić: zmarłych, żyjących, jubileusze, rocznice, o zdrowie, Miłosierdzie Boże, za małżonków, chorych, w ważnych sprawach. Oby nasza parafia stała się kuźnią życia duchowego. Zapraszam także do zamawiania Mszy św. gregoriańskich.       

 6. W najbliższą środę obchodzimy święto Łukasza Ewangelisty – patrona Służby Zdrowia. Zapraszam szczególnie tego dnia na wieczorna modlitwę lekarzy, pielęgniarki, osoby związane ze służbą zdrowia. Pomodlimy się w czasie Mszy św. jak i różańca za wszystkich, którzy opiekują się chorymi na duszy i na ciele.

 7. Dziękuję za ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii oraz za ofiary do skrzynki św. Antoniego, które przeznaczyłem w ostatnim czasie na zakup 10 tubek sudocremu dla domu dzieci z niepełnosprawnością fizyczną i ruchową w Mielżynie. Dziękuję także za posprzątanie kaplicy panom Markowi, Romanowi, Krzysztofowi i Dawidowi, małżonkom Rozalii i Przemysławowi i przygotowanie kwiatów na niedzielę przez panią Annę.

 8. W ostatnim tygodniu udało się przygotować i uruchomić złącze internetowe do naszej kaplicy. Pomoże to nam znacznie w sytuacjach, kiedy będzie trzeba skorzystać z wizualizacji internetowej i wyświetlić

 9. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na krótkie spotkanie rodziców dzieci, które śpiewają w naszej scholii, a także tych dziewczynek, które lubią i chciałyby śpiewać w naszej scholii parafialnej. Scholę będą prowadziły trzy panie: Paulina, Karolina i Joanna. Już pracujemy nad nazwą dla scholii, by dzieci miały bardzo fajną konsolidację. Można przedstawiać swoje pomysły. Dzieci będą śpiewać w wyznaczone niedziele, byśmy „stawali się jak dzieci i mieli Królestwo Boże”.

 10. Również za tydzień w niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Tego dnia będziemy modlić się i wspierać materialnie przy wyjściu z kościoła wszystkich misjonarzy i misjonarki.

 11. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i piątek po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym.

 12. Ogłoszenia z zewnątrz:

 • Uroczystość Odpustowa w parafii św. Łukasza Ew. i św. Rity w najbliższą środę 18 października o godz. 18.00. Jesteśmy zaproszeni.

 • Rekolekcje z ks. Dominikiem Chmielewskim w parafii NSPJ od 15-17.10. Szczegóły wydarzenia na plakacie.

   13. Do nabycia Przewodnik katolicki, ciekawe tematy: Budowanie motywacji nastolatka, Kościół szukający nadziei. Polecam także naszą parafialną kawę w ziarnach.

Pan Jezus mówi, że jesteśmy zaproszeni na Ucztę. Życzę wszystkim Parafianom i miłym Gościom radości z dzisiejszej niedzieli i korzystania z tej uczty eucharystycznej, która daje nam życie wieczne.                                                                                                                                        

                                                                                     Wasz Proboszcz

                                                                                Ks. Marek JANUCHOWSKI