Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

27. Niedziela Zwykła „A” - 08.10.2023

 1. Wyrażam swoje podziękowanie za obecność, modlitwę i spotkanie wobec tych wszystkich, którzy w miniony czwartek przybyli na imieniny świętej Faustyny w dniu jej liturgicznego wspomnienia. Dziękuję również tym osobom, które na stół przyniosły słodki poczęstunek. Dziękuję za ten piękny dzień, który razem ze św. Faustyną mogliśmy wspólnie przeżyć.
 1. Trwamy w miesiącu październiku poświęconym Matce Bożej Różańcowej. Różaniec dla dorosłych w dni powszednie po wieczornej Mszy św., w sobotę i niedzielę o godz.17.30. Dzieci zapraszam we wtorki i piątki o 17.30, natomiast młodzież ma swoje spotkanie z Matką Bożą w czwartki po wieczornej Mszy św.
 1. Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej parafii po zakończonej modlitwie różańcowej w piątek od00 - 20.00. Pozostałe nabożeństwa odbywają się w łączności z modlitwą różańcową.
 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, w naszej parafii to dzień w którym wspomagamy nasze inwestycje. Ofiary składane przy wyjściu z kościoła przeznaczone są na spłatę naszego zobowiązania za instrument muzyczny, nowe organy cyfrowe do naszej kaplicy, które już pięknie grają. W tym miejscu dziękuję bardzo serdecznie za wszystkie ofiary składane w ostatnim czasie na ten cel; czy to do skrzynki, czy na konto parafialne i osobiście złożone w kancelarii parafialnej. Serdeczne Bóg zapłać.
 1. Intencje Mszy św. W miesiącu listopadzie mamy 7 wolnych intencji Mszy św., wszystkie w Msze można zamawiać po każdej Mszy św., także drogą telefoniczną. W naszej parafii zapraszam do zamawiania Mszy św. gregoriańskich       (30 Mszy św. sprawowanych za jedną osobę zmarłą dzień po dniu).
 1. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i piątek po Mszy Świętej i nabożeństwie różańcowym.
 1. Dziękuję za: posprzątanie kaplicy panom Markowi, Kazimierzowi i Romanowi, za przygotowanie kwiatów pani Annie, oraz ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.
 1. W sobotę 14.10 obchodzimy święto Edukacji Narodowej. Wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzę siły, radości i mądrości w służbie dzieciom i młodzieży.
 1. Ogłoszenia z zewnątrz:
 • w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II – Cywilizacja Życia”. Ks. Biskup zaprasza młodzież do Parafii św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 11.30 i na Niedzielę Papieską. Po mszach św. będziemy zbierać ofiary na fundusz Dzieła Nowego Tysiąclecia na biedną, ale zdolną młodzież.
 • parafia św. Mikołaja zaprasza w najbliższą sobotę na koncert Antoniny Krzysztoń o godz. 19.30 w kościele i 15.10 w niedzielę 15.10 na poświęcenie nowego ołtarza w czasie Mszy św. o godz. 12.30.
 • organizowane są Diecezjalne Pielgrzymki do Dachau w terminie od 14 - 17.11.2023 r. i do Ziemi Świętej w terminie od 19 - 26.02 2024. Szczegóły w gablotce i na stolikach przy wyjściu z kaplicy.
 1. Do nabycia Przewodnik katolicki, ciekawe tematy: Mężczyźni w kryzysie, Raport o kościele w Polsce 2023. Polecam naszą parafialną kawę w ziarnach.

 

Pan Jezus mówi, by uprawiać winnicę. Życzę wszystkim Parafianom i miłym Gościom radości z dzisiejszej niedzieli i dobrego czasu w uprawianiu woli Bożej.                                                                                                                                       

                                                                                     Wasz Proboszcz

                                                                                Ks. Marek JANUCHOWSKI