Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

25. Niedziela Zwykła „A” - 24.09.2023

 1. Dzisiaj przeżywamy 109 światowy dzień Migrantów i Uchodźców. Ogarniamy tych wszystkich ludzi, którym jest tak trudno swoją modlitwą.

 2. Nabożeństwa w tygodniu:
 • wtorek po wieczornej Mszy św. modlimy się Koronką o miłosierdzie Boże dla nas i dla naszych bliskich,
 • środa o 17.45 polecamy zmarłych w wymieniankach rocznych, a po Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
 • piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 18.30 - 21.00.
 1. Spotkania z rodzicami. W minionym tygodniu odbyły się spotkania dla rodziców dzieci klasy II, III, młodzieży VII, VIII klasy, oraz szkoły ponadpodstawowej. Rodziców, którzy z różnych powodów nie mogli uczestniczyć w spotkaniach proszę o kontakt w czasie urzędowania  kancelarii parafialnej.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Przez cały październik będziemy modlić się na różańcu, by doświadczyć tajemnic bolesnych, radosnych, chwalebnych i światła w naszym życiu. Różaniec dla dorosłych każdego dnia po wieczornej Mszy św., dla dzieci przeżywany po dziecięcemu we wtorki i piątki o 17.30, natomiast młodzież naszej parafii ma swój dzień na spotkanie z Matką Bożą w czwartki po wieczornej Mszy św.

 3. 5 października przypada liturgiczne wspomnienie Świętej Faustyny – nasze cudownej patronki. Ten dzień chcemy wypełnić szczególną modlitwą. Jako wspólnota parafialna będziemy pieczołowicie przygotowywać się do tego dnia. W końcu są to imieniny świętej Faustyny. Od 26 września (wtorek) – 4 października (środa) codziennie podczas Mszy św. o godz. 18.00. będzie modlić się nowenną ku czci św. Faustyny rozważając duchowe doświadczenia naszej patronki. Każdego dnia w czasie nowenny relikwie naszej świętej będą na ołtarzu. Natomiast 5 października będziemy świętować Imieniny u świętej Faustyny. Szczegóły podam za tydzień.

 4. Nowe organy już grają. Od środy w naszej kaplicy rozbrzmiewa nowy instrument organowy VISCOUNT Domus Jubileum. To instrument 28 głosowy, 30 tonowa klawiatura nożna, 6 banków pamięci (Memory Bank), 6 wolnych kombinacji służących do programowania instrumentu, 7 stopniowa temperacja, cyfrowy pogłos z regulacją płynności. Instrument spłacamy. Ofiary na ten cel możemy składać do skrzynki przy wyjściu z kościoła, a także wpłacać na parafialne konto.

 5. Organizowana jest autokarowa Diecezjalna Pielgrzymka do duchowej Stolicy Naszego narodu – na Jasną Górę w dniach 13-14 października 2023 roku. Szczegółowe informacje i zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym po każdej Mszy św.

 6. WOLNE INTENCJE Mszy św. 10 (niedziela, g.11.30), 31.10 (wtorek, g.18.00). Intencje można zamawiać po każdej Mszy św., również telefonicznie. W naszej parafii można zamawiać również Msze św. gregoriańskie (30 Mszy św. sprawowanych za jedną osobę zmarłą dzień po dniu).

 7. Kancelaria Parafialna czynna we wtorek i piątek po Mszy Świętej. Kontakt z parafią: telefon 690 615 460 oraz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

 8. Dziękuję za: posprzątanie kaplicy panom, za przygotowanie kwiatów do naszej kaplicy ofiary składane na tacę przeznaczone na utrzymanie naszej parafii.

 9. Ogłoszenia z zewnątrz:
 • 1 października od g.14.00-18.00 na placu przy ul. Orląt Lwowskich (naprzeciw kościoła Salezjanów) Piknik wiejskiej żywności przy muzyce country i nie tylko
 • Zuchy i Harcerze zapraszają w swoje szeregi. Szczegóły na plakacie i ulotkach z tyłu kościoła

 1. Do nabycia Przewodnik katolicki, w nim dodatek 5 minut z Bogiem, czyli codzienne rozważanie modlitewne na miesiąc październik oraz artykuły: Franciszek w laickiej Francji, Wikarzy jak dzieci. Polecam naszą kawę parafialną w ziarnach.

 

Ewangelia mówi o zaproszeniu do Winnicy. Kiedy Bóg zaprasza, to Jemu się nie odmawia. Życzę wszystkim Parafianom i miłym Gościom radości z dzisiejszej niedzieli i dobrego czasu.