Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

2 Niedziela Wielkiego Postu (B), 25.02.2024 r.

 

 1. Trwamy w czasie pokutnym Wielkiego Postu. Zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych i innych przygotowanych w naszej parafii:
 • Droga Krzyżowa– dla dorosłych i młodzieży w piątek po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30, natomiast najbliższa dla dzieci ze względu na przypadający w tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca, 8 marca o godz. 17.00
 • Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym – w niedzielę o godz. 17.00
 • Msza św. o godz. 18.00 – zwłaszcza w środę prosząc o pomoc MB Nieustającej Pomocy oraz w piątek, gdzie szczególnie doświadczamy pokuty oraz w pierwszą sobotę miesiąca o 8.00 z wymianą tajemnic różańcowych
 • Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy – w najbliższy piątek od godz. 17.00 – 18.00 z możliwością przystąpienia do Spowiedzi św.
 • Koronka do Miłosierdzia Bożego – na zakończenia Adoracji Najświętszego Sakramentu.
 1. W czasie Wielkiego Postu podejmujemy wiele cennych inicjatyw i działań charytatywnych. Parafia nasza włącza się w to działanie. Mamy kilka możliwości:
 • Spowiedź generalna z całego życia – istnieje w naszej parafii możliwość przeżycia takiej spowiedzi po ustaleniu właściwego terminu
 • Chleb św. Antoniego – do skrzyneczki możemy składać ofiary za które na zakończenie czasu Wielkiego Postu zakupimy lekarstwa dla dzieci poważnie chorych zwłaszcza z naszej parafii
 • Jałmużna wielkopostna – pomoc duchowa dla siebie poprzez zapalenie świeczki i modlitwę przy ikonie Matki Bożej.  
 1. Za tydzień w niedzielę 3 marca w naszej parafii zostanie przeprowadzona akcja Chemia dla dzieciaków pomagamy 90-ciu podopiecznym DPS w Mielżynie, gdzie najbardziej potrzebne są: szczoteczki i pasty do zębów, proszki i płyny do prania, środki do kąpieli, szampony oraz żele pod prysznic także pampersy w większych rozmiarach. Dary będziemy złożyć w kościele przy Matce Bożej.  
 1. Kobieta potrzebuje odrobinę „Bożego Relaksu” – to zawołanie niezwykłego dnia kobiet, który będzie miał miejsce 7 marca (czwartek) o 18.00. Od kilku tygodni przygotowuję ogromną organizację tego wydarzenia w naszej parafii. Będzie coś dla duszy i ciała. Nie zabraknie Mszy św. w intencji kobiet, kazania o niezwykłych kobietach w kościele, wyjątkowego błogosławieństwa dla zmagań w życiu kobiety, prezentu od księdza proboszcza i… specjalnej niespodzianki. Za tydzień szczegóły a każda kobieta otrzyma wyjątkowe zaproszenie na ten dzień.  
 1. Wojsko PolskieEkstremalna Wojskowa Droga Krzyżowa. Przypominam i zapraszam żołnierzy, którzy mieszkają na terenie naszej parafii oraz członków ich rodzin do wyjątkowej Drogi Krzyżowej o długości 27 km. na trasie Toruń – Ostrowąs w terminie nocnym z 22/23 marca. Program jest następujący. O 20.00 Msza św. w kościele garnizonowym w Toruniu. Następnie wymarsz na trasy Wojskowej Drogi Krzyżowej pod opieką kapelanów wojskowych. O godz. 06.00 zakończenie. Organizatorzy zapewniają posiłek regeneracyjny, ciepłe napoje oraz transport do Torunia i macierzystych garnizonów. Zapisy u kapelanów wojskowych, a wiec zapraszam do zgłaszania się do dnia 8 marca.  
 1. Pielgrzymka autokarowa „Śladami siostry Faustyny”. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę drogami św. Faustyny. W programie: Głogowiec, Świnice Warskie, Aleksandrów Łódzki, Łódź, Kraków, Łagiewniki – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny. W ostatnim dniu Płock, gdzie rozpoczęła się jej misja Miłosierdzia Bożego. Zapraszam w terminie od 8 -10 kwietnia. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii w zakładce wyjazdy. Zapisy w kancelarii. Zostało tylko 6 miejsc.  
 1. W miesiącu lutym do naszej rodziny parafialnej poprzez sakrament chrztu dołączyło dwoje dzieci: Henryk Wojciech Januszewski oraz Wojciech Jan Dembowski. Dobremu Bogu dziękujemy za te dzieci oraz rodziców, rodziców chrzestnych, którzy chcą je prowadzić drogą wiary Kościoła Chrystusowego.  
 1. Dzisiaj 4 niedziela miesiąca. W okresie grzewczym tego dnia wspieramy dobrowolnymi ofiarami ogrzewanie naszej kaplicy. Możemy to uczynić dzisiaj po każdej Mszy św. Bardzo dziękuję za pomoc i wsparcie.  
 1. Bardzo dziękuję za posprzątanie kaplicy panom Markowi, Kazimierzowi, Włodzimierzowi, Romanowi oraz Wam moi drodzy parafianie za pomoc materialną w utrzymaniu naszej parafii składając ofiary na tacę, na nasze kolejne zobowiązania i ostatnie ofiary wpłacone na konto parafialne jako darowiznę na cele kultu religijnego.  
 1. Spotkanie dla rodziców zaangażowanych w przygotowanie organizacyjne do sakramentu Pierwszej Komunii Św. dzieci za tydzień w niedzielę o 19.00.  
 1. Przewodnik katolicki z dostatkiem modlitw na miesiąc marzec (5 minut z Bogiem): Artykuły: Mowa nienawiści – jak bronić się przed słowami, które ranią. Polecam naszą faustynową kawę parafialną.  
 1. Zmarli: + Anna FRYCA (l. 86), zam. Frydrychowicza 6, + Henryk GURTATOWSKI (l. 76), zam. Sybiraków 10. Wieczny odpoczynek…                                                                                                                                                                        

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski