Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

14 Niedziela Zwykła (B), 07.07.2024 r.

 

 1. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Następnie Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej w czasie której wypraszać będziemy dar pomocy dla nas i naszych bliskich oraz potrzebujących pomocy. 
 1. Adoracja Pana Jezusa w ciszy w piątek od g.17.30 z możliwością skorzystania z sakramentu Spowiedzi św. Adoracja zakończy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. 
 1. W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. W ważnych sprawach jestem do dyspozycji po każdej Mszy św. 
 1. Bardzo dziękuję za przyjęcie mojej prośby i ofiarowanie do naszego kościoła kwiatów ogrodowych do ołtarza Pana Jezusa i do Matki Bożej. W tym miejscu bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy dbają o piękno naszego kościoła oraz teren parafialny. 
 1. Za tydzień niedziela inwestycyjna w naszej parafii. Tego dnia wspieramy dobrowolnymi ofiarami spłatę naszego zadłużenia za nagłośnienie cyfrowe oraz zbieramy fundusze na konfesjonał św. Faustyny. Już dzisiaj dziękuję za waszą troskę i zrozumienie dla naszego wspólnego dobra. Dziękuję także tym wszystkim, którzy składają ofiarę na rzecz funkcjonowania naszej parafii zarówno na tacę, jak i wpłacane na konto parafialne.  
 1. Wyjazdy. Przypominam i zapraszam na wyjazd wakacyjny z duchowym doświadczeniem do Czech, Węgier i na Słowację w terminie od 26 – 30 sierpnia (5 dni). Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Cena z wyżywieniem, ubezpieczeniem, noclegami hotelowymi 2280 zł + wstępy. Przy zapisie wpłata 300 zł. W programie m.in.:
 • Adrspach – fantastyczne skalne miasto w Czechach
 • Praga i mnóstwo atrakcji w tym miejscu
 • Budapeszt na Węgrzech - zwiedzanie, ale również rejs statkiem po Dunaju, zobaczymy wszystkie najważniejsze zabytki w Budapeszcie
 • Eger – jedna z najpiękniejszych Bazylik na Węgrzech.
 • Słowacja - miasteczko Pezinok w którym znajduje się muzeum winiarstwa, tam zwiedzanie i degustacja. 
 1. Na prośbę rodziców dzieci, które w tym roku przystąpiły do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej informuję, że w kancelarii parafialnej są do odbioru zdjęcia wg wskazanej koncepcji z tej uroczystości. Bardzo proszę o odbiór swoich zdjęć. 
 1. Ogłoszenia z zewnątrz.
 • XX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę od 21 lipca – 31 lipca. Wszelkie informacje na stronie: pielgrzymka.bydgoszcz.pl
 • Rozpoczęła się rekrutacja do Seminarium Duchownego przygotowującego do kapłaństwa. Szczegóły wszystkich tych informacji znajdują się w gablocie parafialnej.  
 1. Polecamy Przewodnik Katolicki, a zwłaszcza artykuł: O co chodzi w sporze o Muzeum II Wojny Światowej? 
 1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrego tygodnia, odpoczynku i dobrego samopoczucia w nadchodzącym tygodniu naszego życia.

 

 Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski