Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

13 Niedziela Zwykła (B), 30.06.2024 r.

 

 1. Składam podziękowanie wobec tych parafian, którzy w miesiącu czerwcu uczestniczyli w nabożeństwie czerwcowym ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 1. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.45. Następnie Msza św. za wstawiennictwem Matki Bożej w czasie której wypraszać będziemy dar pomocy dla nas i naszych bliskich oraz potrzebujących pomocy.
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
 • czwartek, g.18.00 modlimy się za kapłanów oraz wypraszamy dar nowych powołań do służby w Kościele.
 • piątek, g.17.00 Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w ciszy z możliwością skorzystania z sakramentu Spowiedzi św. Tego dnia w godzinach porannych odwiedzę chorych parafian z Komunią św.
 • sobota, g.08.00 Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Maryi za popełnione grzechy. Tego dnia modlimy się za dusze cierpiące w czyśćcu
 1. Każdego 5-tego dnia miesiąca nasza specjalna modlitwa i nabożeństwo za wstawiennictwem naszej patronki św. Faustyny. Zatem zapraszam w piątek o godz. 17.30 na kolejne nabożeństwo w czasie którego: modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia, rozważanie fragmentu z Dzienniczka św. Faustyny, homilia ze słowami naszej patronki i uszanowanie relikwii naszej Świętej na zakończenie Eucharystii. 
 1. W nadchodzącym tygodniu kancelaria parafialna czynna we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św. W ważnych sprawach jestem do dyspozycji po każdej Mszy św. 
 1. Bardzo proszę w okresie wakacyjnym o dostarczanie kwiatów ogrodowych do naszego ołtarza i do Matki Bożej. Chcemy naszymi kwiatami upiększać wygląd naszego kościoła, by było pięknie. 
 1. W tym miejscu bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy dbają o piękno naszego kościoła oraz teren parafialny. Także tym, którzy dbają o krzyże znajdujące się na terenie naszej parafii. W sposób szczególny dziękuję panu kościelnemu Markowi za wykoszenie trawy na całym terenie parafialnym, panu Edkowi za naprawienie zabezpieczenia płotu od strony ulicy, także panom Markowi, Włodzimierzowi i Kazimierzowi za wysprzątanie kościoła. Dziękuję także wszystkim za składane ofiary na rzecz funkcjonowania naszej parafii zarówno na tacę jak i wpłacane na konto parafialne na wszystkie wydatki obciążające naszą parafię. 
 1. Dzisiejsze ofiary składane po Mszy św. do puszki przeznaczone są zgodnie z zarządzeniem „władzy duchownej” na Stolicę Apostolską, tzw. świętopietrze. 
 1. Wyjazdy. Przypominam i zapraszam na wyjazd wakacyjny z duchowym doświadczeniem do Czech, Węgier i Słowacji w terminie od 26 – 30 sierpnia (5 dni). Cena z wyżywieniem, ubezpieczeniem, noclegami hotelowymi 2280 zł + wstępy. Przy zapisie wpłata 300 zł. W programie m.in.:
 • Adrspach – fantastyczne skalne miasto w Czechach
 • Praga i mnóstwo atrakcji w tym miejscu
 • Budapeszt na Węgrzech - zwiedzanie, ale również rejs statkiem po Dunaju, zobaczymy wszystkie najważniejsze zabytki w Budapeszcie
 • Eger – jedna z najpiękniejszych Bazylik na Węgrzech.
 • Słowacja - miasteczko Pezinok w którym znajduje się muzeum winiarstwa, tam zwiedzanie i degustacja. 
 1. Ogłoszenia z zewnątrz.
 • Piesza Pielgrzymka do Chełmna wyruszy z kościoła św. Mikołaja 1 lipca o godz. 6.15. Duszpasterze parafii zapraszają
 • XX Piesza Pielgrzymka Diecezji Bydgoskiej na Jasną Górę od 21 lipca – 31 lipca. Wszelkie informacje na stronie: pielgrzymka.bydgoszcz.pl
 • rekrutacja do Seminarium Duchownego przygotowującego do kapłaństwa. Szczegóły wszystkich tych informacji znajdują się w gablocie parafialnej. 
 1. Polecamy Przewodnik Katolicki, a zwłaszcza artykuł Odpoczynek All Inclusive dla ciała, psychiki i duszy. Do przewodnika dołączone są modlitwy 5 minut z Bogiem na cały miesiąc lipiec. 
 1. Wszystkim parafianom i miłym gościom życzę dobrego tygodnia, odpoczynku i dobrego samopoczucia w nadchodzącym tygodniu naszego życia.

 

Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski