Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

11 Niedziela Zwykła (B), 16.06.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 11 niedzielę zwykłą. Zaproszeni jesteśmy w dzisiejszą niedzielę, by nieustannie budować Królestwo Boże poprzez słuchanie słowa Pana Boga i pozwalanie na to, by ono w nas pracowało.   
 1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy brali udział w rajdzie rowerowym do Myślęcinka (prawie 60 osób) i spływie kajakowym w Borach Tucholskich (ponad 40 osób). Dziękuję za wyjątkową atmosferę tych wyjazdów i budowanie wspólnoty braci i sióstr, którzy patrzą i chcą żyć w tym samym kierunku wiary.  
 1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o godz. 17.45. W środę modlimy się do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast Adoracja Pana Jezusa wraz z Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątek od 17.30. 
 1. W najbliższy piątek 21 czerwca kończymy rok szkolny i katechetyczny 2023/24. Tego dnia zapraszam na Mszę św. o godz. 18.00 dzieci i młodzież wraz z rodzicami, by w sposób pogodny i pełen radości podziękować Panu Bogu za ten kolejny rok szkolny, Tego dnia wszystkie dzieci i młodzież otrzymają certyfikat drogi wiary, a rodzice specjalne podziękowanie za prowadzenie dzieci drogą wiary. Zapraszam! 
 1. Kolejna pielgrzymka autokarowa „Do korzeni” w najbliższą sobotę 22 czerwca. Tym razem udamy się do Kołobrzegu. Zbiórka osób zapisanych na ten wyjazd o godz. 4:10. 
 1. Cieszymy się sukcesami i talentami naszych parafian. Jakub Becella, nasz młody parafianin brał udział w Mistrzostwach Polski Młodzików we florecie i wraz z kolegami został drużynowym Mistrzem Polski w tej dziedzinie sportu. Gratulujemy! 
 1. Ogłoszenia z zewnątrz.
 • Parafia NSPJ w Bydgoszczy zaprasza dzisiaj w godz. 13.00-19.30 na Plac Piastowski, by uczestniczyć w jubileuszowym festynie pod hasłem „Rusz serce”.
 • Parafia św. Mikołaja zaprasza na Mszę św. dedykowaną 600-tnej rocznicy nadania praw miejskich Fordonowi, w intencji mieszkańców Fordonu, 21 czerwca (piątek) o godz. 20.00.
 • 45 piesza pielgrzymka do Chełmna wyruszy z kościoła św. Mikołaja 1 lipca o godz. 6.15. Duszpasterze parafii zapraszają.
 • Rozpoczęła się rekrutacja do Seminarium Duchownego przygotowującego do kapłaństwa. Szczegóły wszystkich informacji znajdują się w gablocie parafialnej. 
 1. Polecamy Przewodnik Katolicki, a zwłaszcza artykuł O co chodzi z dyspensami. Do nabycia mamy również naszą parafialną kawę św. Faustyny. 

 

Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski