Bydgoszcz, ul. Ks. Zygmnta Trybowskiego 3

Konto parafialne: 83 1020 1475 0000 8902 0259 2160 (PKO BP)

10 Niedziela Zwykła (B), 09.06.2024 r.

 

 1. Przeżywamy dzisiaj 10 niedzielę zwykłą. Zaproszeni jesteśmy w dzisiejszą niedzielę do tego, by nieustannie przyjmować i wypełniać wolę Bożą.   
 1. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy brali udział w oktawie Bożego Ciała, uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz dziękuję za pamięć, życzliwość oraz modlitwę w dniu rocznicy moich święceń kapłańskich. Za waszą miłość do Jezusa bardzo dziękuję.
 1. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa każdego dnia o 17.45. W środę modlimy się szczególnie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w piątek wypraszamy dar Miłosierdzia Bożego dla nas i całego świata. 
 1. W związku ze śmiercią ugodzonego nożem podczas ochrony granicy polsko-białoruskiej szer. Mateusza Sitka, żołnierza 1 Warszawskiej Brygady Pancernej, a wcześniej Wojsk Obrony Terytorialnej zapraszam wszystkich żołnierzy, funkcjonariuszy służb mundurowych, parafian oraz zainteresowanych na Mszę św. o spokój jego duszy w najbliższą środę, 12 czerwca o 18.00. 
 1. Dzisiaj druga niedziela miesiąc. Po każdej Mszy św. możemy wesprzeć fundusz inwestycyjny naszej parafii przeznaczony na konfesjonał św. Faustyny oraz spłatę naszego zobowiązania za nagłośnienie cyfrowe. W tym miejscu bardzo dziękują za wasze dobro i troskę o naszą parafię. 
 1. Dzisiaj niespodzianka zwłaszcza dla dzieci, rodziców, rodzin i wszystkich chętnych. Po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszam na rajd rowerowy do Myślęcinka. Długość trasy w jedną stronę to 7,5 km. Warunki uczestnictwa dzieci są następujące: kask, odblaski, dzieci bez karty rowerowej obowiązkowo z rodzicami bądź opiekunami, dzieci z kartą rowerową ze zgodą podpisaną przez rodziców, no i sprawny rower. Bardzo zapraszam.  
 1. Przygotowujemy się także w naszej parafii do spływu kajakowego z miejscowości Stara Rzeka. Spływ odbędzie się w najbliższą sobotę 15 czerwca. Każdy z uczestników otrzyma pineskę dojazdu, natomiast wyjazd spod kościoła o 7.30. Przypominam, że wyjazd do miejscowości Stara Rzeka jest we własnym zakresie, natomiast jeśli są osoby, które nie mają transportu własnego, to proszę o kontakt.  
 1. Ogłoszenia z zewnątrz.
 • Parafia NSPJ w Bydgoszczy zaprasza na jubileuszowy festyn pod hasłem „Rusz serce” w niedzielę 16 czerwca w godz. 13.00-19.30 na Placu Piastowskim. Szczegóły na plakacie.  
 1. Polecamy Przewodnik Katolicki, a zwłaszcza artykuł Dlaczego bronimy krzyża. Do nabycia mamy również naszą parafialną kawę św. Faustyny. 
 1. Zmarli: polecamy zmarłych parafian, a zwłaszcza + Wiktorię Kamińską, l.20, zam. przy ul. Gołębiewskiego. Wieczny odpoczynek….

  

Wasz proboszcz ks. Marek Januchowski