ks. Zygmunt TrybowskiHistoria naszej Parafii na osiedlu Esuklapa w Bydgoszczy sięga czasów przełomu tysiącleci, kiedy to Ks. Zygmunt Trybowski, sprawując urząd proboszcza Parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Męczenników, pod koniec 2002 roku zawarł umowę nabycia nieruchomości pod przyszłą świątynię. Przez długie lata o miejscu przeznaczonym na budowę nowego kościoła przypominał stojący do dzisiaj przy Kaplicy Krzyż, przy którym spotykali się na modlitwach mieszkańcy naszego osiedla.

Pierwsza Msza św. w nowo-powstającej Parafii odbyła się dnia 1 marca 2017 w Środę Popielcową, rozpoczynając zarówno okres Wielkiego Postu, jak i nowy rozdział duchowego życia mieszkańców osiedla Eskulapa. Przez pierwsze miesiące na nabożeństwach spotykaliśmy się w namiocie, jednak już po kilku miesiącach funkcjonowania naszej Wspólnoty, dzięki zaangażowaniu ludzi dobrej woli pod przewodnictwem Księdza Krzysztofa Kozłowskiego oraz wsparciu Księdza Biskupa i Kurii Diecezji Bydgoskiej udało się wybudować kaplicę.

W dniu kiedy Kościół wspomina św. Faustynę Kowalską tj. 5 października 2017 roku odbyła się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem biskupa Jana Tyrawy. W jej trakcie kanclerz Kurii Diecezji w Bydgoszczy, ks. prałat Grzegorz Nowak, odczytał dekret erygujący parafię pw. Św. Faustyny Kowalskiej w Bydgoszczy oraz ustanawiający jej proboszcza w osobie ks. Krzysztofa Kozłowskiego.

JSN Boot template designed by JoomlaShine.com