MetroPagina

Ogłoszenia

9. Niedziela Zwykła

1.     Dzisaj 9. Niedziela Zwykła, trwa Oktwa Bożego Ciała. Procesja z Najświętszym Sakramentem do czwartku po Mszy św. o 18.00. Proszę dziewczynki o sypanie kwiatków.

2.     Nabożeństwo Czerwcowe w naszej wspólnocie od poniedziałku do piątku po Mszy św. w soboty, niedzielę o 17.30. Dodatkowe nabożeństwo czerwcowe  przy Krzyżu, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic św. Matki Teresy z Kalkuty i  Pod Skarpą w piątki  o 20.00

3.     W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Msza św. , oraz odmówienie  aktu wynagrodzenia NSPJ o 18.

4.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

5.     Scholka zaprasza na próby w soboty o godz. 11.00

6.     Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziekujemy.

7.      Parafia  św. Łukasza Ewangelisty zaprasza do wspólnego pielgrzymowania, do Włoch przez Pragę i Austrię. We Włoszech: Padwa, Asyż, Cascia - św. Rita; San Giovanni Rotondo, Monte Sant' Angelo, Pompeje, Neapol - sługa Boży O. Dolindo; Rzym, Watykan, Siena… od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe  na plakacie, który jest wywieszony w gablocie, można otrzymać w zakrystii a zapisy są prowadzone w/w parafii. 

8.     Fundacja "Wiatrak" informuje o oraganizowanym obozie dla dzieci i młodzieży w Przysiece koło Karpacza. Zapisy do 15 czerwca, więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.

9.     Kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Biskupią odbędzie się w dniach 19 i 20 czerwca przy ul. Ks. Malczewskiego 1 – od godz. 16.00 do 19.00

10. Polecamy Przewodnik Katolicki

11. Ksiądz biskup Jan zaprasza na wykład dr hab. Prof. UMK Małgorzaty Grupy i dr. hab. Wiesława Nowosada pt. " Nie wszystko złoto co się świeci – "skarby" kultury materialnej z badań archeologicznych bydgoskiej katedry". Spotkanie odbędzie się 7 czerwca o godz. 19.00 w auli Semianrium, przy ul. Grodzkiej 18.

12. Słowo Księdza Biskupa....

13. Dzisiaj Święto Dziękczynienia. Szczególnie dziękujemy Bogu za dar wolności. Ofiary zbierane przed kaplicą, przekazujemy na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Wawrszawie.

14.  Sereczne podziękowania tym, którzy tak licznie wzięli udział w Uroczystości Bożego Ciała, za przygotowanie czterech ołtarzy, przywiezienie i rozstawienie brzózek, za kwiaty do sypania oraz do ołtarza, panom za asystę przy Najświętszym sakramencie. Scholce i p. Organistce za oprawę muzyczną, ministrantom i Hubertowi za asystę liturgiczną. Serdecznie dziękuję za 1 ofiarę indywidualną na cele budowlane. Dziękuję  za posprzątanie kaplicy, oraz za troskę o tereny zielone. Dziękuję Małżeństwom za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa.

15.  Przyszła niedziela  -  to Niedziela "budowlana" , ofiary zbierane przed kaplicą są na cele budowlane. Za wsparcie Bóg Zapłać.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com