MetroPagina

Ogłoszenia

 Niedziela Świętej Trójcy

1.     Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Świętej Trójcy

2.     Nabożeństwa majowe w naszej wspólnocie od poniedziałku do czwartku po Mszy św. w soboty, niedziele oraz święta o 17.30.

3.     Od Piątku Nabożeństwa czerwcowe ku Czci Serca Jezusa – w tygodniu po Mszy św.a w soboty i Niedziele o 17.30. Dodatkowe nabożeństwo czerwcowe  przy Krzyżu, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic św. Matki Teresy z Kalkuty i  Pod Skarpą w piątki  o 20.00

4.     W tym tygodniu przeżywamy I Piątek Miesiąca – Spowiedź Święta  od 17.30, tego dnia odwiedzę starszych i chorych z Sakramentami.

5.     I Sobota miesiąca i nasze kolejne czuwanie Nowennowe rozpoczniemy modlitwami po Mszy Św. , a zakończymy Apelem Jasnogórskim o 21.

  1. Uroczstość Bożego Ciała. Trasa procesji: z kaplicy wychodzimy w kierunku ul. Sybiraków (1 i 2 ołtarz) ,dalej wchodzimy w uliczki między blokami (3 ołtarz) i udajemy się w kierunku ul. Kocerki (4 ołtarz) i wracamy do kaplicy. Tego dnia główna Msza Św. o godz. 10,  pozostałe Msze św. jak w każdą niedzielę. Zadbajmy o wystrój naszych okien , przyozdobienie trasy procesji oraz przygotowanie serca na przyjęcie Boga, który będzie przechodził obok naszych domów.  Zatroszczmy się o kwiatki do sypania dla naszych dzieci.

7.     Proszę o pomoc panów w dekorowaniu trasy procesji brzózkami. Początek pracy w środę o 18.45.

8.     Dzieci będą miały próbę sypania kwiatów we wtorek i środę o 18.45

9.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

10. Scholka zaprasza na próby w soboty o godz. 11.00

11. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziekujemy.

12.  Parafia  św. Łukasza Ewangelisty zaprasza do wspólnego pielgrzymowania, do Włoch przez Pragę i Austrię. We Włoszech: Padwa, Asyż, Cascia - św. Rita; San Giovanni Rotondo, Monte Sant' Angelo, Pompeje, Neapol - sługa Boży O. Dolindo; Rzym, Watykan, Siena… od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe  na plakacie, który jest wywieszony w gablocie, można otrzymać w zakrystii a zapisy są prowadzone w/w parafii. 

13. W ramach Dni Ewangelizacji Bydgoszczy wszystkich mężczyzn zapraszamy w Boże Ciało o 19.00 do Kościoła Garnizonowego, z którego udamy sie w milczącym marszu mężczyzn za Najświętszym Sakramentem na Wyspę Młyńską. Prosimy, by pozostali członkowie rodzin zgromadzili sie na Wyspie Młyńskiej i razem z mężczyznami przeżyjemy koncert uwielbienia.

14. Kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Biskupią odbędzie się w dniach 19 i 20 czerwca przy ul. Ks. Malczewskiego 1 – od godz. 16.00 do 19.00

15. Zbiórka ministrantów w poniedziałek o 18.45. Obecność obowiązkowa.

16. Polecamy Przewodnik Katolicki

17. W przyszłą niedzielę kolejny Dzień Dziękczynienia. Ofiary zbierane przed kaplicą zgodnie z zarządzeniem przekazujemy na budowę Świątyni Opatrznośći Bożej

18.   Serdecznie dziękuję za 1 ofiarę indywidualną na cele budowlane. Dziękuję  za posprzątanie kaplicy, oraz za troskę o tereny zielone. Dziękuję Małżeństwom za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com