MetroPagina

Ogłoszenia

 Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1.     Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

2.     Jutro obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła

3.     Miesiąc maj to czas nabożeństw majowych, które w naszej wspólnocie od poniedziałku do piątku po Mszy św. w soboty, niedziele oraz święta o 17.30, dodatkowe nabożeństwo majowe  przy Krzyżu, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic św. Matki Teresy z Kalkuty i  Pod Skarpą w piątki  o 20.00

4.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

5.     Scholka zaprasza na próby w soboty o godz. 11.00

6.     Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziekujemy.

7.      Parafia  św. Łukasza Ewangelisty zaprasza do wspólnego pielgrzymowania, do Włoch przez Pragę i Austrię. We Włoszech: Padwa, Asyż, Cascia - św. Rita; San Giovanni Rotondo, Monte Sant' Angelo, Pompeje, Neapol - sługa Boży O. Dolindo; Rzym, Watykan, Siena… od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe  na plakacie, który jest wywieszony w gablocie, można otrzymać w zakrystii a zapisy są prowadzone w/w parafii. 

8.     Fundacja Wiatrak zaprasza  22 maja o godz. 19.00 (ul. Bołtucia 7) na pokaz Filmu "Podwójnie wyklęty" o kpt. Romualdzie Rajsie ps. "Bury" i spotakanie z reżyserem – Panią Ewą Szakalicką.

9.     Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Fieldorfa "Nila" 17, zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Prowadzi także rekrutacje do klas pierwszych, czwartych i siódmych z jedyną w fordonie klasą dwujęzyczną.

10. Kurs formacyjny dla fotografów i operatorów sprzętu audiowizualnego organizowany przez Kurię Biskupią odbędzie się w dniach 19 i 20 czerwca przy ul. Ks. Malczewskiego 1 – od godz. 16.00 do 19.00

11. Parafia Św. Łukasza Ewangelisty we Fordonie zaprasza 22 maja o godz. 18.00 (we wtorek) na Uroczystą Mszę św. ku czci św. Rity - patronki od trudnych i niemożliwych spraw. Szczegółowe informacje odnośnie tej uroczystości i całorocznej modlitwy przy relikwiach Św. Rity znajdują się na plakacie.

12. Polecamy Przewodnik Katolicki

13.   Serdecznie dziękuję za 2 ofiary indywidualne na cele budowlane, w tym jedną przekazaną na konto parafialne. Dzieci I Komunijne przekazały na cele Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci 400 zł.  W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na cele budowlane – zebraliśmy 1533 zł. Dziękuję za Ofiarowanie ornatu w kolorze zielonym. Dziękuję  za posprzątanie kaplicy, oraz za troskę o tereny zielone. Dziękuję Małżeństwom za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa. Bóg Zapłać!

14.  W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się czas Komunii Wielkanocnej.   

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com