MetroPagina

Ogłoszenia

6. Niedziela WIELAKNOCNA

1.     Dzisiaj 6 Niedziela Wielkanocy

2.     We wtorek uroczystość św. Stanisława Biskupa Męczennika

3.     Miesiąc maj to czas nabożeństw majowych, które w naszej wspólnocie od poniedziałku do piątku po Mszy św. w soboty, niedziele oraz święta o 17.30, dodatkowe nabożeństwo majowe  przy Krzyżu, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic św. Matki Teresy z Kalkuty i  Pod Skarpą w piątki  o 20.00

4.     W poniedziałek, wtorek i środa – tzw. Dni Krzyżowe – podczas których modlimy się o dobre urodzaje oraz w intencji krajów głodujących

5.     Od Piątku ropoczynamy nowennę do Ducha Świętego.

6.     W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a także o godz. 11.30 I Komunię św. 29 dzieci z Naszej Wspólnoty przystąpi do Świętego Sakramentu. Tego dnia dodatkowa Msza św. o 10.00. Pierwsze ławki w kaplicy zarezerwowane będą dla dzieci. 

7.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

8.     Scholka zaprasza na próby w soboty o godz. 11.00

9.     Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziekujemy.

10.  Parafia  św. Łukasza Ewangelisty zaprasza do wspólnego pielgrzymowania, do Włoch przez Pragę i Austrię. We Włoszech: Padwa, Asyż, Cascia - św. Rita; San Giovanni Rotondo, Monte Sant' Angelo, Pompeje, Neapol - sługa Boży O. Dolindo; Rzym, Watykan, Siena… od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe  na plakacie, który jest wywieszony w gablocie, można otrzymać w zakrystii a zapisy są prowadzone w/w parafii. 

11. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Fieldorfa "Nila" 17, zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Prowadzi także rekrutacje do klas pierwszych, czwartych i siódmych z jedyną w fordonie klasą dwujęzyczną.

 

 

12. Ks. Biskup Jan  zaprasza 8 maja o 18.30  do katedry  na kolejną katechezę na temat " Daru Pobożności", natomiat 11 maja o 19.00 na wykład ks. dr. Pawła Maciąga pt. " Czy można mówić o transcendencji w sztuce".

13. Polecamy Przewodnik Katolicki

14. Spotkania dzieci przed I Komunią:  Wtorek , Czawartek i Piątek o 18. 45 , Spowiedź dla dzieci, rodziców w piątek o 16.00. Obecność dzieci obowiązkowa.

15. W imieniu rodziców dzieci I Komunijnych informuję, że sprzątanie kaplicy w czwartek od godz. 9.00

16.   Serdecznie dziękuję za ofiary na przyłącze gazowe (1611 zł), za 2 ofiary indywidualne na cele budowlane.  Dziękuję Małżeństwom za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa,   za pospstrzątanie kaplicy, za troskę o tereny zielone. Bóg Zapłać!

17. Za tydzień 2 niedziela miesiąca, ofiary, które składacie przed kaplicą będą przeznaczone na cele budowlane.   

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com