MetroPagina

Ogłoszenia

5. Niedziela WIELAKNOCNA

1.     Dzisiaj 5 Niedziela Wielkanocy

2.     W czwartek uroczystość NMP Królowej Polski – Msze św. jak w każdą niedzielę o 8.00, 11.30 i 18.00

3.     Miesiąc maj to czas nabożeństw majowych, które w naszej wspólnocie od poniedziałku do piątku po Mszy św. a w soboty, niedziele oraz święta o 17.30, , dodatkowe nabożeństwo majowe  przy Krzyżu, znajdującym się na skrzyżowaniu ulic św. Matki Teresy z Kalkuty i  Pod Skarpą w piątki  o 20.00

4.      I czwartek  miesiąca – Modlitwa o powołania w łączności z nabożeństwem majowym.

5.     I Piątek miesiąca – modlitwy wynagradzające NSPJ w łączności z Mszą św.  Spowiedź św. o 17.30. W Piątek odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.

6.     I sobota miesiąca- w tym roku, rozpoczyna się w naszej Diecezji Peregrynacja Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Pragniemy przygotować się do tego wydarzenia nie tylko przez Misje Parafialne, ale także przez Nowennę Diecezjalną, która rozpoczęła  się w pierwszą sobotę grudnia 2017 r. i zakończy w pierwszą sobotę sierpnia 2018 r. W tym czasie w każdą pierwszą sobotę miesiąca, przed Najświętszym Sakramentem polecać będziemy całą naszą Diecezję, prosząc o jak najlepsze owoce Peregrynacji. Modlitwę   rozpoczniemy 6 maja po Mszy o 18.00 i zakończymy Apelem Jasnogórskim i błogosławieństwem o 21.00

7.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

8.     Scholka zaprasza na próby w soboty o godz. 11.00

9.     Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziekujemy.

10.  Parafia  św. Łukasza Ewangelisty zaprasza do wspólnego pielgrzymowania, do Włoch przez Pragę i Austrię. We Włoszech: Padwa, Asyż, Cascia - św. Rita; San Giovanni Rotondo, Monte Sant' Angelo, Pompeje, Neapol - sługa Boży O. Dolindo; Rzym, Watykan, Siena… od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe  na plakacie, który jest wywieszony w gablocie, można otrzymać w zakrystii a zapisy są prowadzone w/w parafii. 

11. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Fieldorfa "Nila" 17, zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Prowadzi także rekrutacje do klas pierwszych, czwartych i siódmych z jedyną w fordonie klasą dwujęzyczną.

 

12. Ks. Biskup Jan  zaprasza 8 maja o 18.30  do katedry  na kolejną katechezę na temat " Daru Pobożności", natomiat 11 maja o 19.00 na wykład ks. dr. Pawła Maciąga pt. " Czy można mówić o transcendencji w sztuce".

13. Polecamy Przewodnik Katolicki

14.  Dziękuję Mężczyznom z naszej parafii za pomoc w ustawieniu ławek, rodzicom za ufundowanie wykończenia ścian w kaplicy. Pani Alicji i Maciejowi za ofiarę indywidualną na cele budowlane. Ofiarodawcy za drzewka do ogrodu, p. Edkowi z żoną za kwiaty do nszej rabatki. Podziękowania dla osób troszczących się o nasze przydrożne krzyże.  Dziękuję Małzeństwom za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa i trzem osobą  za pospstrzątanie kaplicy.

15. Dzisiejsze ofiary zbierane przed kaplicą są na wykonanie przyłącza gazowego.  Poszukujemy ofiarodawców na piec do Naszej kaplicy, a także wykończenie zaplecza ( Salki spotkań, toalety, pomieszczenia socjalnego, biura,  korytarza z poczekalnią do biura). Za wsparcie i zrozumienie Bóg zapłać.   

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com