MetroPagina

Ogłoszenia

Niedziela Zmartychwstania

(…)Uświęcająca siła tej nocy oddala zbrodnie,
z przewin obmywa, przywraca niewinność upadłym,
a radość smutnym, rozprasza nienawiść,
usposabia do zgody i ugina potęgi(…)

                                                                                                               Orędzie Wielkanocne

         Z okazji świąt Wielkanocnych, życzę by Jezus Chrystus napełnił Was mocą Zmartwychwstania, a radość rodzącego się nowego życia dodawała sił i motywacji na całe życie. By Zwycięzca Śmierci, który w tę Noc uczynił nas wolnymi, pomnażał w Was wiarę prowadzącą do nieba, zapalił światło nadziei kierujące nas po ścieżkach życia, a swoją miłością błogosławił Waszym rodzinom, by odważnie świadczyły o Jego Zmartwychwstaniu w dzisiejszym świecie.

 

1.     Porządek Mszy św. w pierwsze i drugie święto o 8.00, 11.30 oraz 18.00

2.     Jutro kolejna rocznica odejścia do domu Ojaca Św. Jana Pawła II, za Jego wstawiennictwem wypraszajmy potrzebne łaski.

3.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

4.     W Piątek w Oktawie Wielkanocnej nie obowiązuje post.

5.     Scholka zaprasza na próby w soboty o godz. 11.00

6.     Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziekujemy.

7.      Parafia  św. Łukasza Ewangelisty zaprasza do wspólnego pielgrzymowania, do Włoch przez Pragę i Austrię. We Włoszech: Padwa, Asyż, Cascia - św. Rita; San Giovanni Rotondo, Monte Sant' Angelo, Pompeje, Neapol - sługa Boży O. Dolindo; Rzym, Watykan, Siena… od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe  na plakacie, który jest wywieszony w gablocie, można otrzymać w zakrystii a zapisy są prowadzone w/w parafii. 

8.     Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Fieldorfa "Nila" 17, zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Prowadzi także rekrutacje do klas pierwszych, czwartych i siódmych z jedyną w fordonie klasą dwujęzyczną.

9.     Polecamy Przewodnik Katolicki

10. W tym tygodniu Pierwszy czwartek i Piątek miesiąca, nabożeństwa okolicznościowe w łączności z  Mszą św. Spowiedź 20 min.przed mszą św.

11. Taca z poniedziałku przeznaczona jest na uczelnie katolickie.

12. Za tydzień niedziela Miłosierdzia – o godz. 15 zapraszam na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Trwa także Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia.

13. Dziękuję wszystkim, którzy w tych dniach tak licznie skorzystali z sakramentu spowiedzi św., brali udział w Triduum Paschalnym, za przygotowanie „ciemnicy” i Grobu Pańskiego, uczniom z SP nr 17 za pomoc, za przygotowaną liturgię,  za ofiary na utrzymanie pamiątek chrześcijańskich w Ziemi Świętej, oraz na cele budowlane.  Dziękuję za prezent od Was – Kapłańską Sutannę,  za duchową ucztę w Niedzielę Palmową w postaci oratorium Haydna w opracowaniu na kwartet, "Ostatnie siedem słów Chrystusa na krzyżu", w wykonaniu kwartetu 4art. Serdecznie podziękowania za przygotowanie wystroju kaplicy, p. Czesławowi za prace stolarskie, panią za przygotowanie, ciemnicy i Grobu Pańskiego, p.Ani za przygotowanie kwiatów. Panu Edkowi z wraz z Żoną za troskę o kaplicę i jej otoczenie. Dziękuję za materiał do wystroju świątecznego. Dziękuję za słodycze dla dzieci.  Dziękuję Małżonką za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa.  Dziękuję za okazaną życzliwość i życzenia świąteczne i z okazji dania kapłańskiego.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com