MetroPagina

Ogłoszenia

Niedziela Palmowa

1.     Dzisiaj Niedziela Palmowa, a także rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej.

2.     Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym dzisiaj o 17.15.

3.     Droga Krzyżowa (dla wszystkich) w Wielki Piątek o godz. 9.00, a o 15. 00 Koronka do Miłosierdza Bożego.

4.     Misterium Męki Pańskiej w Dolinie Śmierci dzisiaj o godz. 16 i 20.

5.     Triduum Paschalne:

Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej z obrzędem obmycia nóg o godz. 18. Adoracja w ciemnicy do 23.

Wielki Piątek – Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18. Obowiązuje nas post ścisły. Ofiary składane w tym dniu przeznaczamy na utrzymanie pamiątek chrześcijańskich w Ziemi Świętej. Adoracja w ciemnicy od 9. Adoracja przy Grobie Pańskim do 24.

Wielka Sobota Wigilia Paschalna o godz. 19. Na liturgię przynosimy świece.  Adoracja przy Grobie Pańskim od 9.00. Święcenie pokarmów o 14, 15 oraz 16.

6.     Biuro parafialne czynne w łączności z Mszą Św.

7.     Scholka zaprasza na próby w soboty o godz. 11.00

8.     Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla Michałka, naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki. Za pomoc w imieniu Michała dziekujemy.

9.      Parafia  św. Łukasza Ewangelisty zaprasza do wspólnego pielgrzymowania, do Włoch przez Pragę i Austrię. We Włoszech: Padwa, Asyż, Cascia - św. Rita; San Giovanni Rotondo, Monte Sant' Angelo, Pompeje, Neapol - sługa Boży O. Dolindo; Rzym, Watykan, Siena… od 25 czerwca do 7 lipca. Informacje szczegółowe  na plakacie, który jest wywieszony w gablocie, można otrzymać w zakrystii a zapisy są prowadzone w/w parafii.

 

10.  Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu,  były Naszą jałmużną postną na rzecz Świetlicy dla fordońskich dzieci, „Kącik” . Zebraliśmy 440 zł. Bóg Zapłać.

11. Serdecznie dziękuję  za posprzątanie kaplicy. Dziękuję Małżonką za wspólną Ofiarę Mszy Św. w rocznicę Sakramentu Małżeństwa.

12. Szkoła Podstawowa nr 17 przy ul. Fieldorfa "Nila" 17, zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny. Prowadzi także rekrutacje do klas pierwszych, czwartych i siódmych z jedyną w fordonie klasą dwujęzyczną.

13.  Spowiedź wielkanocna,  odbędzie się 27 marca (Wielki Wtorek) od 17.00 do 18.30.

14. Polecamy Przewodnik Katolicki

15.  W ubiegłym tygodniu zbieraliśmy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Zebraliśmy 415,45 . Za wsparcie Bóg Zapłać.

16.  Dzisiaj Zapraszam na fragmenty oratorium Haydna w opracowaniu na kwartet, "Ostatnie siedem słów Chrystusa na krzyżu", w wykonaniu kwartetu 4art. Konert rozpocznie się o 18.45.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com