MetroPagina

Ogłoszenia

II Niedziela Adwentu

1.      Msze Święte w niedzielę - 8.00, 11.30 oraz 18.00.

2.     Dzisiaj naszą troską modlitewną i finasową otaczamy Kościół na Wschodzie.

3.     Msze św. Roratnie w poniedziałek, środę i piątek o godz. 18.00. W tym roku podczas rorat  towarzyszy nam św. Józef. Szczególnie przypominam dzieciom przygotowującym się do komunii o uczestniczestnictwie  w roratach. Ofiary zbierane podczas rorat przekażemy na pomoc dzieciom w ramach akcji „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”.

4.     Spowiedź Święta 20 min. przed Mszą Św.  Spowiedż św. adwentowa we wtorek 19 grudnia od 17.00 do 18.30.

5.     Już dzisiaj informuję naszych parafian, że w  Wigilię Bożego Narodzenia nie będzie Mszy św. o godz. 18. Pasterka w naszej kaplicy o godz.  22 oraz 24. W pierwsze i drugie święto Msze jak w każdą niedzielę.

6.     Polecamy Przewodnik Katolicki

7.     Scholka zaprasza na próby w soboty o godz. 11.00

8.     W niedzielę, 7 stycznia, o godz. 18 w Hali Sportowo-Widowiskowej „Łuczniczka” w Bydgoszczy będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „Betlejem w Bydgoszczy”. To jedno z 12 wydarzeń ewangelizacyjnych, które odbywać się będą w kilkunastu miastach Polski. Podczas tego koncertu zabrzmią najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe w nowych i oryginalnych aranżacjach. Przedsięwzięcie odbywa się z premierowym udziałem gwiazd polskiej estrady m.in.: Natalii Kukulskiej, Kasi Moś, Igora Herbuta, Mietka Szcześniaka, Darii Zawiałow, Beaty Bednarz, Mate.O, Agnieszki Musiał, Dany Winnyckiej i Adama Krylika. Wokalistom towarzyszyć będzie orkiestra AUKSO. Bilety w cenie 80, 60 i 40 zł do nabycia w zakrystii.

9.     17 grudnia na Bydgoskim Rynku koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.

10. W czwartek Dzień Imienin Pasterza naszej Diecezji. Pamietajmy w modlitwie o ks. Biskupie Janie.

11. Zwracamy sie z prośbą o przyłączenie sie do akcji zbierania nakrętek dla 8-letniego Michałka naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki.

12. W środę 13 grudnia o godz. 11.00 w kościele św. Mikołaja w 36 rocznicę wprowadzenia w Polsce Stanu Wojennego, z inicjatywy Służby Więziennej będzie odprawiona Msza św. w intencji ofiar Stanu Wojennego oraz internowanych w Zakładzie Karnym w Fordonie.

Po Mszy św. przy tablicy upamiętniającej ofiary Stanu Wojennego, na ścianie Zakładu Karnego złożenie wiązanek kwiatów.

13.  Za tydzień zgodnie z zarządzeniem władzy duchownej ofiary zbierane przed kaplicą przekazujemy na odbudowę kościoła w Ciężkowie. Za wsparcie Bóg Zapłać.

14.  Za tydzień rozpoczynamy Adwentowe dni skupienia (od niedzieli do środy). Nauki będzie głosił ks. Tomasz Budnik wikariusz parafii MBKM. Serdecznie zapraszam.

15. Od grudnia do czerwca (raz w miesiącu) J.E. Ks. Biskup Jan Tyrawa głosić będzie katechezy na temat 7 darów Ducha Świętego. Pierwsze spotkanie na temat „Daru Mądrości” odbędzie się 12 grudnia (wtorek) o godz. 18.30 w Katedrze Bydgoskiej.

16.  W zakarystii można nabyć świece Caritas – "Wigilijne dzieło pomocy dzieciom" (małe 5 zł , duże 15 zł.), jest także  poświęcony opłatek na stół wigilijny.

17.  Dzis Dziekuję za dobro i wsparcie. Dziękuję Rodzinie za troskę o porządek w kaplicy. Dziękuję za posprzątanie kaplicy i troskę o kwiaty. Dziękuję  za troskę o porządek przy kaplicy,  Za  ofiarę indywidualną w kopercie na cele budowlane. Za ofiarowany stolik do prezbiterium. Dziękuje za prowadzenie scholki. Małżonkom za wspólną modlitwę podczas Mszy św. w rocznicę sakramentu małżeństwa.

18.  Dzisiaj druga niedzielka miesiąca, ofiary zbierane przed kaplicą przezanczamy na cele budowlane. Bóg zapłać.

 

19. W tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych. Jest także zeszyt intencji na rok 2018. 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com