MetroPagina

Ogłoszenia

21. Niedziela Zwykła

1.      Msze św. w Niedzielę o 8.00, 11.30 oraz 18.00. a w tygodniu o godz. 18

2.     Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego we wtorek, natomiast Nowenna do MB w środy po wieczornej Mszy św.

3.     Spowiedź Święta 20 min. przed Mszą Św.

4.     Spotkanie z rodzicami dzieci, które przystapią do I Komunii w2018 roku, odbędzie się w środę 13 września o 18.00.

5.     Poświęcenia tornistrów i przyborów szkolnych 10 września o godzinie 11.30. Po Mszy św. Spotkanie – pożegnanie wakacji - dla dzieci i ich rodziców na placu przy kaplicy. Przynosimy o : kiełbaski, słodycze. Proszę o przygotowanie zabaw, muzyki, ogniska, grilla.

6.     W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie.

7.     Pierwszy piątek miesiąca wynagradzamy NSPJ za popełnione grzechy. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy Św. Spowiedź tego dnia od 17.30

8.     Zwracamy sie z prośbą o przyłączenie sie do akcji zbierania nakrętek dla 8-letniego Michałka naszego Parafianina walczącego z chorobą - rakiem twarzoczaszki.

9.     Polecamy Przewodnik Katolicki

10. Scholka parafialna zaprasza na pierwsza próbę po wkakacyjnej przerwie 2 września (sobota) godzina 10.

11.  Proszę o pomoc Panów w sobotę od  godz.9 ( pomoc przy pracach stolarskich)

12.  Dziękuję rodzinie za ofiarę indywidualną na okna.  Nadal poszukujemy ofiarodawców na okna i drzwi do kaplicy. Dziękuję za zrozumienie.

13.  Dziekuję za wszelkie dobro i wsparcie. Dziękuję Rodzinie za troskę o porządek w kaplicy. Dziekuję za troskę o kwiaty. Dziękuje Panu za troskę o porządek przy kaplicy, za posianie trawy. Dziękuje za wakacyjne pozdrowienia z różnych części świata. Małżonkom za wspólną modlitwę podczas Mszy św. w rocznicę sakramentu małżeństwa.

14. Ofiary, które zbieramy przed kaplicą przekażemy mieszkańcom wsi Mała Klonia w gminie Gostycyn. Szczególnie chcemy skierować pomoc konkretnym rodzinom naszych murarzy.

15. Parafia Św. Mateusza przy ul. Skarżyńskiego zaprasza na X Festyn Parafialny „ Zakończenie Wakacji”. Rozpoczęcie dzisiaj o godz. 16.00

16.  Apel Ksieędza Biskupa Jana Tyrawy...

17.  - Fordoński Festiwal Integracyjny, połączony z zabawami, konkursami i loterią fantową z nagrodami, odbędzie się w niedzielę za tydzień czyli 3 września przy Domu Jubileuszowym od godz. 14:00 do 19:00.

- Zachęcamy do zapisywania się na wiatrakowe zajęcia pozalekcyjne. Szczegóły w biurze „Wiatraka” w godz. 9:00 – 18:00, na stronie internetowej www.wiatrak.org.pl  lub pod nr tel. 52 32 34 810.

- Dzieci i młodzież wraz z rodzicami zapraszamy do udziału w ostatnich już Europodwórkach czyli zabawach i konkursach z nagrodami przygotowanych przez wolontariuszy z różnych państw europejskich. Zabawy odbędą się w poniedziałek, środę i piątek w godz. 16:30 do 19:00 na fordońskich placach zabaw:

-poniedziałek 28 sierpnia -plac zabaw przy ul. Thommee 3

- środa 30 sierpnia - plac zabaw przy ul. Łochowskiego 7

- piątek 1 września - plac zabaw przy ul. ks. Trybowskiego

18.  UDAJĄCYM SIĘ NA WAKACYJNY ODPOCZYNEK życzymy wielu łask Bożych zarówno tych zewnętrznych jak i duchowych. Piękno stworzonego świata, piękno architektury sakralnej miejsc, które odwiedzimy, niech nam wszystkim pomoże jeszcze bardziej zbliżyć się do Pana Boga. Osobista modlitwa w różnych miejscach kultu i na łonie przyrody, lektura i medytacja Pisma św. jak również niedzielna i świąteczna Msza św. przeżywana w świątyniach rozsianych po całym świecie niech otworzy nas jeszcze bardziej na Miłość, którą jest Bóg, by nasze życie duchowe nabrało nowego blasku po całorocznym trudzie nauki i pracy.

 

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com