MetroPagina

26 Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 26 Niedzielę zwykłą.

2. 28 września nowy biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk obejmie kanonicznie Urząd Biskupa. Uroczystości rozpoczną się w Katedrze o godzinie 16. Pamiętajmy o Biskupie Krzysztofie w modlitwie.

3. Uroczystości odpustowe ku czci Św. Faustyny Kowalskiej – 3 października o godzinie 11.30 Suma Odpustowa, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi ks. Mirosław Pstrągowski proboszcz parafii św. Łukasza i Św. Rity w Fordonie. Po Mszy zapraszam na wspólne świętowanie. Zapraszam na koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00.

4. Serdeczna prośba o upieczenie ciasta na nasze Uroczystości Odpustowe i dostarczenie w sobotę między 17 a 19. Proszę też o pomoc w zorganizowaniu uroczystości odpustowych, osoby chętne do pomocy zapraszam na spotkanie w piątek po Mszy św. około godziny 18.45.

5. Nabożeństwa Różańcowe – w piątki o godzinie 17.30 w pozostałe dni tygodnia po Mszy świętej.

6. Schola Parafialna – próba w niedzielę o godzinie 10.30 z wyjątkiem pierwszej niedzieli miesiąca.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00 do 18.00.

8. W czwartek modlimy się o powołania do kapłaństwa. Spotkanie ministrantów i lektorów po Mszy Świętej.

9. I Piątek Miesiąca – modlitwy wynagradzające Najświętszemu Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30. Okazja do spowiedzi od 17.00. W tym tygodniu odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.

10. I Sobota miesiąca – o godzinie 8.00 zapraszam na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy świętej nabożeństwo I Sobót.

11. I Niedziela Miesiąca – po Mszy św. o godzinie 8.00 adoracja najświętszego sakramentu.

12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Wincentego a Paulo, we wtorek św. Wacława, w środę św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała w czwartek św. Hieronima, w piątek św. Teresę od Dzieciątka Jezus, w sobotę św. Aniołów Stróżów.

13. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej.

14. Jesienią są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

15. Parafia św. Mateusza zaprasza na uroczystości odpustowe o godzinie 11.30.

16. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w najbliższą w sobotę o godzinie 9.30. Serdecznie dziękuję 4 rodzinom za ofiarowane Cisy. Serdecznie proszę o pomoc w ich posadzeniu w sobotę o godzinie 9.00 Bóg zapłać także za jedną ofiarę indywidualną wpłaconą na nasze parafialne konto a panu Czesławowi za odnowienie dzwonu – sygnarka.

17. Wszystkim Państwu życzę błogosławionego tygodnia.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com