MetroPagina

22 Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 22 niedzielę zwykłą. Porządek Mszy św. niedzielnych 8.00, 11.30, 18.00.

2. W środę przeżywać będziemy 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

3. I czwartek miesiąca – modlitwa o powołania o godzinie 18.00. Spotkanie ministrantów i lektorów po zakończonej Mszy Świętej. Okazja do spowiedzi od 17.30.

4. I piątek miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00, okazja do spowiedzi o godzinie 17.00. Nabożeństwo wynagradzające Sercu Jezusa za popełnione grzechy o godzinie 17.45. W tym tygodniu odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną.

5. I sobota miesiąca – o godzinie 8.00 Msza Święta ku czci Matki Bożej, po Mszy rozpocznie się nabożeństwo wynagradzające Sercu Maryi.

6. I Niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 11.30.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek rocznice Poświęcenia Kościoła Katedralnego, w środę błog. Bronisławę, w piątek św. Grzegorza Wielkiego.

8. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej.

9. Jesienią są wolne terminy Intencji mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

10. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Osobom, które się zapisały prosimy o dokonywanie płatności. Spływ rozpoczniemy w Fojutowie około godziny 10.00. Dojazd w własnym zakresie.

11. Fundacja „Wiatrak” prowadzi Niepubliczne Przedszkole „u Karolka”, do którego trwa rekrutacja na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

12. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych jest zaplanowane 5 września o godzinie 11.30.

13. I Komunia Święta – spotkanie z rodzicami dzieci klas 3 odbędzie się 8 września, rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 18.00.

14. Bierzmowanie – spotkanie młodzieży klas 8 i 7 w czwartek 9 września. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 18.00

15. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w najbliższą sobotę o godzinie 8.00. Serdecznie dziękuję za ofiarowane kwiaty do ołtarzy. Panu Kazimierzowi dziękuję za odnowienie ławek zewnętrznych. Bóg za jedną ofiarę indywidualną wpłaconą na parafialne konto na spłatę zobowiązań za zakupiony płot.

16. Wszystkim Państwu życzymy udanego tygodnia. Nauczycielom, katechetom, dzieciom i młodzieży błogosławionego nowego roku szkolnego.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com