MetroPagina

21 Niedziela Zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 21 Niedzielę zwykłą

2. Porządek Mszy Świętych Niedzielnych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi każdego dnia 20 minut przed Mszą Święta a w piątki od 17.15. Sakrament Chrztu Świętego sprawowany jest w każdą niedzielę i w innych dniach po uzgodnieniu z ks. Proboszczem. Pierwsza Komunia Święta – będzie udzielona w drugą niedzielę maja 2022 roku. Sakrament Bierzmowania jest planowany na 2022 rok. Sakrament Małżeństwa – jest sprawowany w każdym terminie po uzgodnieniu w kancelarii. Sakrament Chorych jest udzielany podczas odwiedzin chorych i po telefonicznym zgłoszeniu. Pogrzeby proszę zgłaszać telefonicznie.

3. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość NMP Częstochowskiej, zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 18.00. Różaniec Święty o 17.40.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Róże z Limy, we wtorek św. Bartłomieja Apostoła, w środę św. Ludwika, w czwartek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, w piątek św. Monikę, w sobotę św. Augustyna.

5. Kancelaria parafialna czynna we wtorki i piątki po zakończonej Mszy Świętej.

6. Jesienią są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

7. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Osobo, które się zapisały prosimy o dokonywanie płatności. Spływ rozpoczniemy w Fojutowie około godziny 10.00. Dojazd w własnym zakresie.

8. Fundacja „Wiatrak” prowadzi Niepubliczne Przedszkole „u Karolka” do którego trwa rekrutacja na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

9. „Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity we Fordonie zaprasza do duchowego 9 - miesięcznego przygotowania, do ogłoszenia w przyszłym roku SANKTUARIUM ŚW. RITY. Spotkania nowennowe odbywają się każdego 22 dnia każdego miesiąca. Za tydzień pierwsze spotkanie. Szczegółowe informacje odnośnie tej modlitwy i spotkań nowennowych znajdują się na plakacie”.

10. Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych jest zaplanowane 5 września o godzinie 11.30.

11. I Komunia Święta – spotkanie z rodzicami dzieci klas 3 odbędzie się 8 września rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 18.00.

12. Bierzmowanie – spotkanie młodzieży klas 8 i 7 w czwartek 9 września. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godzinie 18.00

13. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w najbliższą  w sobotę o godzinie 8.00. Serdecznie dziękuję za ofiarowane kwiaty do ołtarzy. Panu Kazimierzowi dziękuję za odnowienie ławek zewnętrznych. Bóg za jedną ofiarę indywidulną wpłaconą na parafialne konto na spłatę zobowiązań za zakupiony płot.

14. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com