MetroPagina

 

Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy świętej poświecimy pierwociny z darów ziemi.

2. Porządek Mszy Świętych Niedzielnych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi każdego dnia 20 minut przed Mszą Święta a w piątki od 17.15. Sakrament Chrztu Świętego sprawowany jest w każdą niedzielę i w innych dniach po uzgodnieniu z ks. Proboszczem. Pierwsza Komunia Święta – będzie udzielona w drugą niedzielę maja 2022 roku. Sakrament Bierzmowania jest planowany na 2022 rok. Sakrament Małżeństwa – jest sprawowany w każdym terminie po uzgodnieniu w kancelarii. Sakrament Chorych jest udzielany podczas odwiedzin chorych i po telefonicznym zgłoszeniu. Pogrzeby proszę zgłaszać telefonicznie.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek św. Jacka, w środę bł. Sancję Szymkowiak, w piątek św. Bernarda, w sobotę św. Piusa X.

4. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej.

5. W rozpoczętym tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

6. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii. Osobo, które się zapisały prosimy o dokonywanie płatności. Spływ rozpoczniemy w Fojutowie około godziny 10.00. Dojazd w własnym zakresie.

7. Fundacja „Wiatrak” prowadzi Niepubliczne Przedszkole „u Karolka” do którego trwa rekrutacja na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

8. „Diecezjalny Ośrodek Kultu św. Rity przy parafii św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity we Fordonie zaprasza do duchowego 9 - miesięcznego przygotowania, do ogłoszenia w przyszłym roku SANKTUARIUM ŚW. RITY. Spotkania nowennowe odbywają się każdego 22 dnia każdego miesiąca. Za tydzień pierwsze spotkanie. Szczegółowe informacje odnośnie tej modlitwy i spotkań nowennowych znajdują się na plakacie”.

9. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w najbliższą  w sobotę o godzinie 8.00. Serdecznie dziękuję za ofiarowane kwiaty do ołtarzy. Panu Kazimierzowi dziękuję za odnowienie ławek zewnętrznych. Panu Edkowi za troskę o kaplice. Dziękuję za wypranie bielizny kielichowej i ołtarzowej, za troskę o przydrożne krzyże. Bóg zapłać za ofiary na spłatę naszego zadłużenia. W ubiegłą niedzielę ofiarowaliście Państwo 1430 zł. Dziękuję także chorym i starszym za wsparcie Naszej wspólnoty oraz za jedną ofiarę indywidualną wpłaconą na parafialne kon

10. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com