MetroPagina

19. Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 19 Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. Porządek Mszy Świętych Niedzielnych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi każdego dnia 20 minut przed Mszą Święta a w piątki od 17.15. Sakrament Chrztu Świętego sprawowany jest w każdą niedzielę i w innych dniach po uzgodnieniu z ks. Proboszczem. Pierwsza Komunia Święta – będzie udzielona w drugą niedzielę maja 2022 roku. Sakrament Bierzmowania jest planowany na 2022 rok. Sakrament Małżeństwa – jest sprawowany w każdym terminie po uzgodnieniu w kancelarii. Sakrament Chorych jest udzielany podczas odwiedzin chorych i po telefonicznym zgłoszeniu. Pogrzeby proszę zgłaszać telefonicznie.

3. W przyszłą niedzielę 15 sierpnia będziemy przeżywali Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia poświęcimy wianki z ziół i kwiatów.

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Teresę Benedyktę od Krzyża, we wtorek św. Wawrzyńca, w środę św. Klarę, w sobotę św. Maksymiliana Marię Kolbego.

5. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej.

6. W rozpoczętym tygodniu są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

7. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

8. Fundacja „Wiatrak” prowadzi Niepubliczne Przedszkole „u Karolka” do którego trwa rekrutacja na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

9. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w najbliższą w sobotę o godzinie 8.00. Serdecznie dziękuję za ofiarowane kwiaty do ołtarzy.

10. Dzisiaj druga Niedziela miesiąca – ofiary składane przed kaplicą i do skarbony przekazujemy na spłatę naszego zadłużenia za wybudowaną kaplicę. Za zrozumienie dziękuję.

11. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com