MetroPagina

18. Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 18 Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego - Pierwsza niedziela miesiąca. Okazja do Adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 11.30.

2. I Czwartek Miesiąca - modlitwa o powołania o godzinie 18.00. Spowiedź od 17.30.

3. I Piątek Miesiąca – modlitwy wynagradzające Sercu Pana Jezusa za grzechy o godzinie 17.45, Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00, okazja do spowiedzi od 17.00. W tym tygodniu odwiedzę Chorych i Starszych z Komunią świętą.

4. I Sobota Miesiąca – o godzinie 8.00 Msza św. ku czci matki Bożej, a po Mszy nabożeństwo do Matki Bożej.

5. W piątek będziemy przeżywali Święto Przemienienia Pańskiego, zapraszam na Mszę św. o godzinie 18.00.

6. Porządek Mszy Świętych Niedzielnych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00 do 18.00. Okazja do spowiedzi każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą, a w piątki od 17.15. Sakrament Chrztu Świętego sprawowany jest w każdą niedzielę i w innych dniach po uzgodnieniu z ks. Proboszczem. Pierwsza Komunia Święta – będzie udzielona w drugą Niedzielę maja 2022 roku. Sakrament Bierzmowania jest planowany na 2022 rok. Sakrament Małżeństwa – jest sprawowany w każdym terminie po uzgodnieniu w Kancelarii. Sakrament Chorych jest udzielany podczas odwiedzin Chorych i po telefonicznym zgłoszeniu. Pogrzeby proszę zgłaszać telefonicznie.

7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek wspomnienie Matki Bożej Anielskiej - odpust Porcjunkuli, w środę św. Jana Marię Vianneya, w piątek święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę bł. Edmunda Bojanowskiego.

8. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy świętej.

9. W rozpoczętym tygodniu są wolne terminy Intencji mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

10. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

11. Fundacja „Wiatrak” prowadzi Niepubliczne Przedszkole „u Karolka” do którego trwa rekrutacja na nowy rok szkolny. Szczegóły na plakacie.

12. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w najbliższą w sobotę o godzinie 9.30. Serdecznie dziękuję za ofiarowane kwiaty do ołtarzy. Bóg zapłać za ofiary na pomoc osobom poszkodowanym przez nawałnice. W ubiegłą niedzielę ofiarowaliście Państwo 430 zł.

13. Za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary składane przed kaplicą i do skarbony przekazujemy na spłatę naszego zadłużenia za wybudowaną kaplicę. Za zrozumienie dziękuję.

14. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com