MetroPagina

 15. Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 15 Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. Porządek Mszy Świętych Niedzielnych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, we wtorek św. Andrzeja Świerada i Benedykta , w czwartek św. Bonawenturę , w piątek NMP z Góry Karmel

4. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej

5. Od 25 lipca do końca roku są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

6. 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” wyruszy z Fordonu Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę – grupa biało – żółta. Szczegółowe informacje na plakacie, który znajduje się w gablocie.

7. Od 19 lipca rozpoczyna się tradycyjna Mini Pielgrzymka po parafiach w Fordonie. Pielgrzymów będziemy gościć 20 lipca a sami udamy się do Parafii MBKM 21 Lipca po wieczornej Mszy Świętej. Szczegółowy program w gablocie.

8. Trwa Rok Św. Józefa z tej okazji ks. Biskup ustanowił Kościoły Stacyjne w których można zyskać odpusty zupełne. W Fordonie taką świątynią jest parafia św. Mateusza przy pl.św. Mateusza do której będziemy się modlić 19 lipca o godzinie 18.00. Z tego powodu w poniedziałek 19 lipca Msza św.w naszej kaplicy będzie sprawowana o godzinie 17.00.

9. 25 lipca podczas każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone pojazdy mechaniczne z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Msza św. o godzinie 18.00 będzie sprawowana w intencji Krzysztofów obchodzących wspomnienie swojego Świętego Patrona.

10. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii

11. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w sobotę o godzinie 8.00. Starszym i chorym dziękuję za ofiary na utrzymanie parafii. Serdecznie dziękuję za ofiarowane kwiaty do ołtarzy. Dzisiaj druga niedziela miesiąca ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłatę naszego zadłużenia za wybudowaną kaplicę.

12. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com