MetroPagina

14. Niedziela zwykła

1. Dzisiaj przeżywamy 14 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego -  I Niedziela Miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 11.30.

2. Porządek Mszy Świętych Niedzielnych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek błog. Marię Teresą Ledóchowską.

4. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej.

5. Od połowy lipca do końca roku są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

6. 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” wyruszy z Fordonu Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę – grupa biało – żółta. Szczegółowe informacje na plakacie, który znajduje się w gablocie.

7. Od 19 lipca rozpoczyna się tradycyjna Mini Pielgrzymka po parafiach w Fordonie. Pielgrzymów będziemy gościć 20 lipca a sami udamy się do Parafii MBKM 21 Lipca po wieczornej Mszy Świętej. Szczegółowy program w gablocie.

8. 25 lipca podczas każdej Mszy Świętej zostaną poświęcone pojazdy mechaniczne z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. Msza św. o godzinie 11.30 będzie sprawowana w intencji Krzysztofów obchodzących wspomnienie swojego Świętego Patrona.

9. Przy kościele św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity, ul. Bora Komorowskiego przeprowadzona będzie w niedzielę 4 lipca akcja „Kropelka Życia”. Podstawiony będzie od godz. 8.30 do 13.30 specjalny autobus do poboru krwi. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat. Należy posiadać dokument tożsamości. 

10. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

11. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w sobotę o godzinie 8.00. starszym i chorym dziękuję za ofiary na utrzymanie parafii.  Bóg zapłać za jedną na zakup płotu. Za tydzień druga niedziela miesiąca ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłatę naszego zadłużenia za wybudowaną kaplicę.

12. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com