MetroPagina

13. Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 13 niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. Ks. Biskup Wiesław Śmigiel informuje: „ W nawiązaniu do decyzji Konferencji Episkopatu Polski z dnia 11 i 12 czerwca 2021r., oraz w oparciu o postanowienia kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego z dnia 28 czerwca 2021 r., odwołuję dyspensę od obowiązku uczestniczenia we mszy św. w niedziele i święta nakazane”.

3. 4 lipca powracamy do stałego porządku Niedzielnych Mszy Świętych: 8.00, 11.30, 18.00. Mszę święte w tygodniu są sprawowane o godzinie 18.00

4. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Ireneusza, we wtorek uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane tego dnia przekazujemy na Stolicę  Apostolską. 29 czerwca, w łączności z Nuncjuszem Apostolskim w Polsce, we wszystkich kościołach katedralnych w naszej ojczyźnie zostaną odprawione Eucharystie w intencji Ojca Świętego Franciszka. Msza Święta w katedrze bydgoskiej będzie sprawowana o godz. 12.Uczestnicy obejmą swoją pamięcią także Benedykta XVI. Dokładnie w tym dniu przypada 70. rocznica jego święceń kapłańskich. W sobotę święto św. Tomasza Apostoła

5. I Czwartek Miesiąca – Msza święta o powołania o godzinie 18.00

6. I Piątek Miesiąca – Msze święte o godzinie 8.00 i 18.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.45. Spowiedź święta o godzinie 17.00

7. I Sobota Miesiąca – Msza Święta ku czci Matki Bożej o godzinie 8.00 a po Mszy Świętej Nabożeństwo Pierwszych sobót.

8. I Niedziela Miesiąca – Adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 11.30.

9. W tym tygodniu odwiedzę chorych i starszych z posługą sakramentalną

10. Trwa miesiąc czerwiec, szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do Serca Pana Jezusa do środy po wieczornej Mszy Świętej.

11. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej

12. Od połowy lipca do końca roku są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

13. Parafia pw. Świętego Mikołaja w Fordonie organizuje po raz 42 jednodniową Pieszą Pielgrzymkę na odpust matki Bożej Bolesnej do Chełmna, w czwartek 1 lipca 2021 roku. Zapisy na pielgrzymkę w dniu wyjścia, w kościele pw. Św. Mikołaja przed godz. 6.00. Wyjście przewidziane jest o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce.

14. 21 lipca pod hasłem „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy” wyruszy z Fordonu Promienista Pielgrzymka na Jasną Górę – grupa biało – żółta. Szczegółowe informacje na plakacie, który znajduje się w gablocie.

15. Przy kościele św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity, ul. Bora Komorowskiego przeprowadzona będzie w niedzielę 4 lipca akcja „Kropelka Życia”. Podstawiony będzie od godz. 8.30 do 13.30 specjalny autobus do poboru krwi. Krew mogą oddawać osoby od 18 do 65 lat. Należy posiadać dokument tożsamości.

16. 4 września organizujemy spływ kajakowy z Fojutowa do Białej. Koszt uczestnictwa 40 zł od osoby. Zapisy w zakrystii.

17. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w sobotę o godzinie 9.30. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii. Trwają prace związane z ogrodzenie parafialnego terenu. Dziękuję Tym Parafianom, którzy podjęli się prac związanych z ogrodzeniem Naszego terenu. Dziękuję wspólnocie ministranckiej, rodzicom, dziadkom za miły czas spędzony podczas pikniku. Serdecznie dziękuję tym, którzy pomogli zorganizować to przedsięwzięcie – szczególnie Panu Krzysztofowi.

18. Udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com