MetroPagina

11. Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 11 Niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego.

2. W poniedziałek będziemy w liturgii wspominali bł. Biskupa Michała Kozala  - patrona Naszej Diecezji. O godzinie 12.00 ks. Biskup Wiesław Śmigiel zaprasza do katedry na Mszę Świętą. W naszej wspólnocie Msza Święta o godzinie 18.00.

3. Trwa miesiąc czerwiec, szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do Serca Pana Jezusa w piątki o godzinie 17.45 (zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu) w pozostałe dni po wieczornej Mszy Świętej.

4. Za tydzień będzie czynny parafialny sklepik.

5. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki i piątki po zakończonej Mszy świętej.

6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00.

7. Od lipca do końca roku są wolne terminy Intencji mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy świętej.

8. W czasie pandemii często brakuje potrzebnej krwi, dlatego zapraszamy na zbiórkę krwi pt. MOTO KREW, która odbędzie się w sobotę 19 czerwca na Starym Rynku w Bydgoszczy w godz. od 9.00 do 15.00. W programie występ dzieci z Przedszkola Polanka, pokaz Krav Magi oraz występy zespołów Cold Shot i Pokój nr 3. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy upominek i weźmie udział w losowaniu nagrody głównej – telewizora. Zaprasza organizator Klub Motocyklowy Fenix MC Poland.

9. Parafia pw. Świętego Mikołaja w Fordonie organizuje po raz 42 jednodniową Pieszą Pielgrzymkę na odpust matki Bożej Bolesnej do Chełmna, w czwartek 1 lipca 2021 roku. Zapisy na pielgrzymkę w dniu wyjścia, w kościele pw. Św. Mikołaja przed godz. 6.00. Wyjście przewidziane jest o godz. 6.30. Serdecznie zapraszamy chętnych do udziału w pielgrzymce.

10. I Komunia św. – 20 czerwca o godzinie 10.00. Spotkania z dziećmi – 14 czerwca o godzinie 18.45, 16 czerwca o godzinie 16.15, 17 czerwca o godzinie 16.15. Spowiedź Święta w piątek o godzinie 16.00.

11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 11.30 będziemy przeżywali nominacje ministranckie.

12. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w sobotę o godzinie 8.00. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii, także za ofiary wpłacone na parafialne konto. Dziękuję za troskę o przydrożne krzyże, tereny zielone, za prowadzenie strony internetowej i profilu na FB. Trwają prace związane z ogrodzeniem parafialnego terenu. Dziękuję Tym Parafianom, którzy podjęli się prac związanych z ogrodzeniem naszego terenu. Bóg zapłać rodzinie z naszej Parafii za ofiarę indywidualną na płot. Serdecznie dziękuję Tym wszystkim, którzy się włączyli w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

13. Dzisiaj druga niedziela miesiąca, ofiary składane przed kaplicą zostaną przekazana na spłatę naszego zadłużenia za wybudowaną kaplicę.

14. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Państwu w rozpoczętym tygodniu.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com