MetroPagina

10. Niedziela zwykła

 

1. Dzisiaj przeżywamy 10 niedzielę zwykła w ciągu roku liturgicznego. Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja Eucharystyczna dzisiaj o 11.30 a od poniedziałku do czwartku po Mszy Świętej o 18.00. W czwartek uroczyste zakończenie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy Świętej o godzinie 18.00.

2. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa tego  dnia mija sto lat od Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa dokonanego w Krakowie. O godzinie 17.45 rozpocznie się nabożeństwo czerwcowe i odnowimy Akt poświęcenia Narodu Polskiego NSPJ, o godzinie 18.00 uroczysta Msza Święta. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od spożywania pokarmów mięsnych. Można uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia NSPJ.

3. W Sobotę będziemy obchodzili Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 8.00

4. Trwa miesiąc czerwiec, szczególnie poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do Serca Pana Jezusa w piątki o godzinie 17.45 (zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu) w pozostałe dni po wieczornej Mszy Świętej

5. Dzisiaj Pierwsza niedziela miesiąca – adoracja Najświętszego  sakramentu od 8.00 do 11.30

6. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy Świętej

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00

8. Od lipca do końca roku są wolne terminy intencji Mszalnych. Przypominam, że w naszej wspólnocie można zamawiać Msze święte gregoriańskie. Intencje można zarezerwować po każdej Mszy Świętej.

9. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie w sobotę o godzinie 8.00. Bóg zapłać za ofiary na utrzymanie parafii, także za ofiary wpłacone na parafialne konto. Trwają prace związane z ogrodzenie parafialnego terenu. Dziękuję Tym Parafianom, którzy podjęli się prac związanych z ogrodzeniem Naszego terenu a także tym, którzy wsparli w minioną niedzielę części zakup płotu ofiarowaliście Państwo 1200 zł. Serdecznie dziękuję Pani Władysławie z Mielca za ofiarę na budowę kościoła. Serdecznie dziękuję Tym wszystkim, którzy się włączyli w Uroczystość Bożego Ciała: za ofiarowane, wycięte, przywiezione i ustawione brzózki, za przygotowane ołtarze i ofiarowane kwiaty, dziewczynką za sypanie kwiatów, ministrantom. Lektorom, szafarzom, kościelnemu i Panu organiście za posługę przy Ołtarzu Chrystusowym. Ks. Profesorowi Bogdanowi Czyżewskiemu z Gniezna za odnowienie kielicha.

10. Za tydzień ofiary składane przed kaplicą zostaną przekazana na spłatę naszego zadłużenia za wybudowaną kaplicę.

11. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Państwu w rozpoczętym tygodniu.

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com