MetroPagina

 V Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.15

2. W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Tego dnia będziemy mieli okazję dokonać Adopcji Dziecka Poczętego. Odpowiednie formularze będą wyłożone przy wejściu do kaplicy. 25 marca obchodzić będziemy kolejną rocznicę powstania Diecezji Bydgoskiej.

3. Porządek Mszy Św. w niedzielę  o 8.00, 11.30,12.45 (do końca czerwca), 18.00. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą w piątki o 17.15

4. Droga Krzyżowa w Piątki o 16.30 dla dzieci (szczególnie przygotowujących się do I Komunii świętej), po Mszy o 18.00 dla do rosłych i młodzieży (szczególnie przygotowującej się sakramentu Bierzmowania).

5. Spowiedź święta Wielkanocna  z zaproszonymi Kapłanami została zaplanowana na Wielki Wtorek ( 30 marca) w godzinach rano od 8.15 do 9.00 , wieczorem 18.00 – 19.30.

6. Trwa czas Spowiedzi Świętej i Komunii Wielkanocnej.

7. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy św.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00

9. We wtorki zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00, natomiast w środy Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

10. Zachęcam do skorzystania ze świeżo palonej Kawy,  parafialnych krówek, świec z wizerunkiem św. Faustyny a także pięknych ikon.  Polecam także prasę katolicką.

11. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę 24 marca o godz. 18.45. Pierwsza Spowiedź odbędzie się 13 kwietnia o godz. 16.45.

12. 26 marca wyrusza z Parafii św. Mikołaja w Fordonie do Parafii Przemienienia Pańskiego w Opławcu Ekstremalna Droga Krzyżowa . Szczegóły i zapisy na stronie internetowej EDK.

13. Ofiary składane podczas nabożeństw pasyjnych i do skarbony „Chleb św. Antoniego” przekazujemy na cele charytatywne.

14. Trwa akcja Przekaż 1% dla Caritas Polska. Natomiast tradycyjna akcja „Jałmużna Wielkopostna 2021” nie odbędzie się w sposób tradycyjny. Organizatorzy proszą o wysyłanie sms. Szczegóły na plakacie.

15. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty o godzinie 8.00. Dziękuję za ofiary na utrzymanie parafii w tym za wpłacone na parafialne konto w formie darowizny. W minioną niedzielę ofiarowaliście Państwo na spłatę zadłużenia 3286 zł i 50 gr. Za Zrozumienie Bóg zapłać. Dziękuję wszystkim którzy tak licznie uczestniczą w nabożeństwach Pasyjnych.

16. Do Niedzieli Palmowej trwa akcja kilogram dla potrzebujących. Serdecznie prosimy o artykuły chemiczne a także produkty spożywcze z długą datą przydatności do spożycia. Produkty prosimy składać w kruchcie naszej kaplicy.

17. Już dziś informuję, że Liturgie Triduum Paschalnego będą sprawowane w następujących godzinach Wielki Czwartek i Piątek o godzinie 18, natomiast Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 19.30

18. Za tydzień Niedziela Palmowa w czasie każdej Mszy Świętej obrzęd poświęcenia palm, które będzie można nabyć przed kaplicą. Dzieci proszę o przygotowanie palm z którymi uroczyście wejdziemy do naszej kaplicy. Rozpoczyna się wielki Tydzień.

19. Wszystkim Państwu życzę dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com