MetroPagina

IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.15

2. W Piątek będziemy przeżywać uroczystość Św. Józefa. Papież Franciszek przypomniał, że św. Józef to: „Ukochany ojciec, ojciec czułości, w posłuszeństwie i gościnności; ojciec twórczej odwagi, robotnik, zawsze w cieni”. Trwa Rok Św. Józefa. Dekanalna Inauguracja Roku Św. Józefa w piątek o godzinie 10.00 w parafii św. Mateusza.

3. Porządek Mszy Św. w niedzielę o 8.00, 11.30,12.45, 18.00. W tygodniu o godzinie 18.00. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą w piątki o 17.15

4. Droga Krzyżowa w Piątki o 16.30 dla dzieci (szczególnie przygotowujących się do I Komunii świętej), po Mszy o 18.00 dla dorosłych i młodzieży (szczególnie przygotowującej się sakramentu Bierzmowania).

5. Spowiedź święta Wielkanocna z zaproszonymi Kapłanami została zaplanowana na Wielki Wtorek (30 marca) w godzinach rano od 8.15 do 9.00, wieczorem 18.00 – 19.30.

6. Trwa czas Spowiedzi Świętej i Komunii Wielkanocnej.

7. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy św.

8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00

9. We wtorki zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 18.00, natomiast w środy Nowenną do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

10. Zachęcam do skorzystania ze świeżo palonej Kawy, parafialnych krówek. Polecam także prasę katolicką. Zachęcam także do nabycia Paschalików, jest to akcja charytatywna Caritas na rzecz osób potrzebujących.

11. Katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w środę 24 marca o godz. 18.45. Pierwsza Spowiedź św. dla dzieci została zaplanowana na 30 marca o godz. 16.45.

12. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty o godzinie 8.00. Dziękuję za ofiary na utrzymanie parafii w tym za wpłacone na parafialne konto w formie darowizny, dziękuję za kwiaty do ołtarza Matki Boskiej. Dziękuję wszystkim którzy tak licznie uczestniczą w nabożeństwach Pasyjnych i rekolekcjach

13. Wydział Katechizacji i Szkół Katolickich Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy przypomina o rekolekcjach szkolnych, które już w najbliższych dniach w Szkołach Podstawowych.

14. 26 marca wyrusza z Parafii św. Mikołaja w Fordonie do Parafii Przemienienia Pańskiego w Opławcu Ekstremalna Droga Krzyżowa. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej EDK.

15. Ofiary składane podczas nabożeństw pasyjnych, rekolekcji i do skarbony „Chleb św. Antoniego” przekazujemy na cele charytatywne.

16. Trwa akcja Przekaż 1% dla Caritas Polska. Natomiast tradycyjna akcja „Jałmużna Wielkopostna 2021” nie odbędzie się w sposób tradycyjny. Organizatorzy proszą o wysyłanie sms. Szczegóły na plakacie.

17. Do Niedzieli Palmowej trwa akcja kilogram dla potrzebujących. Serdecznie prosimy o artykuły chemiczne a także produkty spożywcze z długą datą przydatności do spożycia. Produkty prosimy składać w kruchcie naszej kaplicy.

18. Dzisiaj 2 niedziela miesiąca. Ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłatę naszego zadłużenia.

19. Wszystkim Państwu życzę dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com