MetroPagina

 6. Niedziela Zwykła

 

1. Porządek Mszy Św. w niedzielę o 8.00, 11.30,12.45, 18.00. W tygodniu o godzinie 18.00. Okazja do spowiedzi świętej każdego dnia 20 minut przed Mszą Świętą w piątki o 17.15

2. Środa Popielcowa – Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem o godzinie 10.00, 17.00, 18.30. Tego dnia obowiązuje nas post ścisły. Ofiary z tacy przekazujemy na diecezjalne hospicja. Rozpoczyna się czas spowiedzi i komunii wielkanocnej.

3. Droga Krzyżowa w Piątki o 16.30 dla dzieci (szczególnie przygotowujących się do sakramentu I Komunii świętej), po Mszy o 18.00 dla dorosłych i młodzieży (szczególnie przygotowującej się sakramentu Bierzmowania).

4. Nabożeństwo Pasyjne Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.15.

5. Od środy popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. W dniu dzisiejszym rozpoczyna się 54.tydzień Modlitw o Trzeźwość.

6. Kancelaria Parafialna czynna we Wtorki i Piątki po zakończonej Mszy św.

7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00.

8. Już dziś informuję, że Rekolekcje Wielkopostne zostały zaplanowane od 3 Niedzieli Wielkiego Postu (7 – 10 marca) Słowo będzie głosił ks. Rafał Muzolf, natomiast spowiedź święta z zaproszonymi Kapłanami odbędzie się w Wielki Wtorek (30 marca).

9. We wtorki zapraszamy na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia po mszy św. o godz. 18.00, natomiast w środy po liturgii zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

10. Zachęcam do skorzystania ze świeżo palonej Kawy, naturalnych soków jabłkowych i parafialnych krówek. Polecam także prasę katolicką.

11. Fundacja „Wiatrak” prowadzi Niepubliczne Przedszkole, w którym najmłodsi mogą rozwijać swoje talenty i zdobywać edukację w duchu nauczania św. Jana Pawła II. W nowym roku Przedszkole poszerza swoją działalność otwierając kolejne oddziały. Szczegóły na plakacie.

12. W najbliższą sobotę 20 lutego będziemy gościć ks. Biskupa Jana Tyrawę w ramach wizytacji kanonicznej. O godzinie 18.00 zapraszam na Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. Biskupa.

13. Serdecznie dziękuję za pomoc w sprzątaniu kaplicy. Sprzątanie odbywa się w soboty o godzinie 8.00. Dziękuję za ofiary na utrzymanie parafii, w tym za wpłacone na parafialne konto w formie darowizny,

14. Dzisiaj druga niedziela miesiąca. Ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłatę naszego zadłużenia. Za zrozumienie dziękuję.

15. W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Jadwiga Beker z ul. Pod Skarpą. Pamiętajmy o zmarłych w modlitwie…

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com