MetroPagina

 

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

1. Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek Mszy św. w Naszej wspólnocie 8.00, 11.30, 18.00. Msza św. i procesja za zmarłych na cmentarzu komunalnym przy ul. Wiślanej w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny 2 listopada z powodu zamknięcia cmentarzy nie odbędzie się.

2. Dzień Zaduszny – 2 listopad – zapraszam na Msze Święte o godzinie 9.00 i 18.00. Po każdej Mszy Świętej Procesja Żałobna za zmarłych.

3. Wymienianki – modlitwa za zmarłych – Na ławkach i przy wyjściu z kaplicy zostały wyłożone odpowiednie formularze, na których wpisujemy imiona i nazwiska naszych bliskich zmarłych.  Za zmarłych w wymiennikach rocznych będziemy się modlić od 1 niedzieli adwentu o 7.30, natomiast w wymiennikach jednorazowych od 3 do 7 listopada o godzinie 18.30. Informuję, że Papież Franciszek zezwolił na ofiarowanie odpustów za zmarłych do końca listopada.

4. I Czwartek modlimy się o Powołania Kapłańskie, okazja do spowiedzi o godzinie 17.30.

5. I Piątek Miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godzinie 17.45, okazja do spowiedzi św. o godzinie 17.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00.

6. I Sobota Miesiąca – Msza św. o godz. 8.00 a po Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi

7. I Niedziela Miesiąca – adoracja Najświętszego Sakramentu od 8.00 do 11.30.

8. Wszystkie spotkania z dziećmi i młodzieżą zostają zawieszone od 24 października do odwołania

9. Adoracja Najświętszego Sakramentu w każdy piątek od 17.00

10. Okazja do Spowiedzi świętej 20 minut przed każdą Mszą świętą a w piątki o 17.15

11. Kancelaria Parafialna czynna we wtorki i piątki po wieczornej Mszy św.  Intencje Mszalne można rezerwować po każdej Mszy św.

12. Przypominam, że w miesiącach jesiennych są wolne terminy intencji Mszalnych. W naszej wspólnocie można zamawiać Msze św. Gregoriańskie.

13. Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego. 

14. Ks. Biskup zaprasza do uczestnictwa w XXXIX Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej. Szczegóły w gablocie.

15. Zwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek dla osób potrzebujących.

16. Sklepik Parafialny czynny w trzecią niedzielę miesiąca

17. Serdecznie dziękuję za posprzątanie kaplicy. Sprzątanie odbywa się w piątki o godz. 8.00. Dziękuję za 3 ofiary wpłacone na parafialne konto oraz ofiarowane w czasie liturgii na pomoc w utrzymaniu Parafii w tym trudnym czasie. Bóg zapłać także chorym i starszym za wsparcie naszej wspólnoty. Serdecznie dziękuję za prowadzenie sklepiku parafialnego a także za ofiarowane kwiaty do Ołtarza Pańskiego.

18. Za tydzień druga niedziela miesiąca – ofiary składane przed kaplicą przekazujemy na spłatę należności za wybudowaną kaplicę.

19. W trudnym czasie pandemii jeszcze bardziej mamy świadczyć o Bogu Miłosiernym. Gdyby w Naszej wspólnocie były osoby przebywające na kwarantannie lub izolacja a potrzebowałyby wsparcia (zakupy spożywcze, apteka itp.) to proszę o kontakt telefoniczny.

20. Wszystkim Solenizantom składam najserdeczniejsze życzenia i wypraszam wstawiennictwo ich Świętych Patronów, a wszystkim życzę udanego tygodnia. Niech Bóg Wam Błogosławi.

 

Dzienniczek ŚWIĘTEJ SIOSTRY FAUSTYNY

Modlitwa w drodze

Początek strony
JSN Boot template designed by JoomlaShine.com